תשע"ב - היינו בכיתה א'

 

יום שישי, 29 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

היום נפגשנו פעם נוספת השבוע על מנת לציין את סיום כיתה א'. הילדים המתוקים דקלמו ושרו מקסים וכמו תמיד ריגשו אותנו מאד. פשוט נ-ה-ד-ר-י-ם! תודה רבה לכם, הורים יקרים, על הברכות והמילים החמות. המפגש הסתיים בחלוקת תעודות ומתנות.

ילדים מתוקים,

חופשה נעימה! בלו בנעימים ושמרו על עצמכם

וחזרו מלאי מרץ ועם כוחות מחודשים.

אוהבות, רונית ואפרת                 

 

יום חמישי, 28 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

אתמול נפגשנו לחגוג את מסיבת הסיום שלנו. איזה כיף היה לראותכם והילדים המתוקים היו מקסימים כמו תמיד וריגשו אותנו מאד. תודה גדולה לכל הלוקחים חלק להצלחת האירוע.

תזכורת

©       מחר מסיימים בשעה 11:45.

המשך יום מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 24 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

היום חגגנו מסיבת סיום בשיעור זהירות בדרכים. המתוקים הכינו דקלומים, שירים, ריקודים וציורים הקשורים לנושא. מ-ק-ס-י-מ-י-ם! תודה רבה לליהי על כדורי השוקולד הטעימים ולג'ושוע על עוגות השוקולד בצורת רמזור. לבסוף, כל ילד קיבל תעודת הסמכה בזהירות בדרכים. איזה אלופים!

הודעה

©       החל ממחר, 25.06.12, תהיינה הסעות בשעה 13:35 בלבד (הסעות גדולות כפי שנהוג בימים שלישי ושישי). איסוף ילדי הצהרונית ייעשה על ידי ההורים.

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שישי, 22 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

היום העתקנו מהלוח תרגילים בחשבון בצורה מסודרת ופתרנו. כל הכבוד! לאחר מכן, כל ילד צייר ציור וכתב בתוכו תרגילים ומקרא צבעים בצד. הילדים החליפו ביניהם את הציורים וצבעו בהתאם לתוצאות התרגילים. מקסימים! לבסוף צפינו בתכנית של הסדרה "פרפר נחמד" בנושא הקיץ.

סופשבוע מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שלישי, 19 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

היום העתקנו מהלוח בעיות מילוליות ופתרנו במחברת וכן עבדנו בדף עבודה בחשבון, שבו היה עלינו למצוא תרגילים שונים נכונים ולהוסיף את הסימנים +,-,=. הילדים עבדו מקסים. כל הכבוד!

המשך יום מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

 

 

יום ראשון, 17 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

בשיעור זה"ב, פתרנו תפזורות , כתבנו סיסמא הקשורה לזהירות בדרכים וציירנו ציור מתאים. כמו כן, ענינו על חידון זה"ב. כל הכבוד לילדים, כל התשובות היו נכונות! ביום ראשון הקרוב נערוך מסיבת סיום "זהירות בדרכים". היום אף הצטלמנו, חגגנו לג'ושוע יום הולדת ואכלנו עוגה מיוחדת מאד. מזל טוב לג'ושוע!

הודעה

©       יש להחזיר את ספרי הספרייה. אנא שלחו הספרים כבר מחר.

שבוע מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שישי, 15 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

ב-24.06.12 נערוך מעין מסיבת סיום בשיעור זה"ב, ולשם כך, הילדים חולקו לקבוצות. על כל קבוצה הוטלה משימה, למשל: להכין ציור, שיר, הצגה, ריקוד הקשורים לזהירות בדרכים.

היום פתרנו בעיות מילוליות עם תרגילי כפל. הילדים העתיקו מהלוח ועבדו נפלא! מקסימים!

תזכורת...

ביום א' הקרוב נצלם את הילדים.

סופשבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום חמישי, 14 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

היום יצאנו לטיול השנתי שלנו ל"עולם האווז". ראינו סוגי ביצים בגדלים שונים ובצבעים שונים, התנסינו בציור עם נוצות אווז, עברנו את כל השלבים מהטלת הביצה ועד הבקיעה ואפילו החזקנו אפרוחים מתוקים. זו הייתה חוויה נפלאה! תודה רבה להורים אשר ליוו אותנו.

ערב מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שלישי, 12 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

היום פתרנו בעיות מילוליות של תרגילי כפל. הילדים העתיקו מהלוח את הבעיות ופתרו אותן במחברת. כל הכבוד!

היום אף חגגנו לדניאלה רוזנצויג יום הולדת ואכלנו עוגה טעימה. מזל טוב לדניאלה!

הודעה...

©       ביום א' נצלם את הילדים לתמונה אישית ותמונה כיתתית.

המשך יום מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום ראשון, 10 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

היום התקיים יום שיא של פרויקט הסיסים. הבוקר שלנו נפתח בספרייה בהרצאתו של עדן מכיתה ו'. בהרצאה למדנו עובדות חדשות על הסיסים, למשל: הסיסים אוכלים וישנים באוויר, לא  ניתן להבדיל בין הזכר לנקבה, הגוזלים אוכלים כל שעה וחצי, הסיסים מגיעים אלינו באביב ועוזבים באמצע יוני, הכותל הוא המקום העתיק ביותר שבו קיננו הסיסים ועוד. ראינו סרטון על הסיסים. תודה רבה לעדן, היה מקסים ומרתק! לאחר מכן, חזרנו לכיתה והכנו מתקני האכלה לציפורים, פתרנו תפזורות, שיחקנו משחקי קלפים של ציפורים. הפעילויות הנפלאות בכיתה נעשו בהדרכתם של ילדי כיתה ו'. תודה רבה לכם! נהנינו מאד! בסיום הפעילויות החווייתיות והמהנות  כל ילד קיבל מדבקה שעליה כתוב "באמנויות לא מהססים, בונים בית לסיסים!". תודה גדולה גם להילה יוסף, המורה למדעים!

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שישי, 08 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

היום קראנו את השיר "מעשה בחתוליים" של ע' הילל. הילדים קראו מקסים! מסופר על חתול שחור וחתול לבן שהעליבו זה את זה, ולאחר מכן התחרטו והשלימו. ראינו כי הסיומת ַיִם באה לתאר כמות של שניים: חתוליים – שני חתולים. ציינו מילים נוספות המסתיימות בסיומת זו – ידיים, עיניים, אופניים, קומתיים וכו'. לאחר מכן, פתרנו בעיות חיבוריות באמצעות המשחק "אל תפיל את המליון". הילדים היו אלופים! הצליחו לשרוד 20 שאלות ולזכות. כל הכבוד!

סופשבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שלישי, 05 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

לקראת שבוע הספר, נפגשנו היום עם הסופר רועי חן, השחקן והמדבב ז'יל בן דוד והבובה העכבר פיני. תודה רבה היה מהנה מאד!

בשיעור חשבון, העתקנו בעיות חיבוריות מהלוח ופתרנו. כל הכבוד לילדים המקסימים על העתקת השאלות וכתיבת הפתרונות.

המשך יום מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שני, 04 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

היום ראינו את ההצגה "ספר הג'ונגל".

תודה רבה להורים המלווים שלנו: אורנה (אמא של שירה ג.) ואיציק (אבא של דניאלה רוזנצויג).

המשך שבוע מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 03 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

היום חתמנו את נושא התמרורים בשיעור זה"ב ופתרנו תפזורת תמרורים. בחשבון המשכנו להתקדם בחומר הנלמד.

הילדים שהתארחו אצל מיכאל, במסגרת פרויקט "חברים מארחים", סיפרו על חוויותיהם מהמפגש. איזה כיף!

הודעות...

©       ביום ראשון, 10.06.12, ייערך יום שיא בנושא הסיסים בין השעות 08:15 ל-12:00.

©       ישנם עדיין ילדים מקבוצת הנמרים, שטרם הביאו את החוברת "חוקרים חשבון א'". אנא דאגו לשלוח את החוברת בהקדם.

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שישי, 01 ביוני 2012

הורים יקרים שלום,

היום קראנו את השיר "אדון חלום" של לאה גולדברג. הילדים נשאלו באיזה קטע מדובר: שיר, קטע מידע, סיפור וכדו'. הילדים ידעו מיד לזהות כי מדובר בשיר מכיוון שהוא בנוי מבתים כאשר בכל בית 4 שורות.  הילדים קראו מקסים! כל הכבוד! גילינו כי אדון חלום הוא צייר, שמצייר את חלומותינו ביום, ובלילה מחלק לנו אותם. בשיר קיימות מילים קשות, חלק מהן מפורשות בצד הטקסט, ואת החלק האחר הבנו על פי ההקשר. לאחר מכן, שיחקנו בינגו תמרורים ("חוב" משיעור זה"ב) ולמרבה הפלא, כל הילדים צעקו "בינגו" בו זמנית וזכו בסוכריית טופי. אלופים! לאחר מכן, על הלוח נכתב המשפט "שבת שלום כיתה מקסימה" - על הילדים היה להרכיב כמה שיותר מילים מהאותיות שבמשפט, למשל: ים, בת, שלוה, שתל, קוסם וכדו'.

©       לקראת שבוע הספר, ייפגשו הילדים המתוקים עם הסופר, המתרגם והמחזאי רועי חן ביום שלישי, 05.06.12 בשעה 08:30.

©       כל הכבוד למתן על הזכייה בתחרות השח!

  לתשומת ליבכם,   

©       ב- 04.06.12, יום שני, נצא להצגה "ספר הג'ונגל" בדוהל. אנו זקוקים להורים מלווים מהשעה 10:15 ועד ל-12:30. הורים המעוניינים ללוות אותנו, מוזמנים להודיע לנו באמצעות המייל או במחברת קשר. תודה!  

©       ב- 14.06.12, יום חמישי, נצא לטיול השנתי שלנו. ההסעות חזרה והמועדונית יפעלו כרגיל. אנו זקוקים להורים מלווים. הורים המעוניינים ללוות אותנו, מוזמנים להודיע לנו באמצעות המייל או במחברת קשר. תודה!

סופשבוע מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום חמישי, 31 במאי 2012

הורים יקרים שלום,

הודעות חשובות

©       ב- 04.06.12, יום שני, נצא להצגה "ספר הג'ונגל" בדוהל. אנו זקוקים להורים מלווים מהשעה 10:15 ועד ל-12:30. הורים המעוניינים ללוות אותנו, מוזמנים להודיע באמצעות המייל או במחברת קשר. תודה!

©       ב- 14.06.12, יום חמישי, נצא לטיול השנתי שלנו. ההסעות חזרה והמועדונית יפעלו כרגיל. אנו זקוקים להורים מלווים. הורים המעוניינים ללוות אותנו, מוזמנים להודיע באמצעות המייל או במחברת קשר. תודה!

©       ב- 07.06.12, יום חמישי, יתקיים קונצרט שנתי בשעות הערב. ביום זה יסתיימו הלימודים לכלל תלמידי ביה"ס בשעה 13:35. המועדונית תפעל כרגיל ואיסוף הילדים ייעשה ע"י ההורים בשעה 15:50 (אנא החזירו את החוזר שחולק לילדים בנושא).

המשך יום נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

 

יום רביעי, 30 במאי 2012

הורים יקרים שלום,

מעט מהיומיים האחרונים...

חזרנו מחופשת שבועות מלאי אנרגיה, ולפנינו חודש של עשייה.

בשפה , המשכנו להתקדם בחוברת "קוראים עם קסם". קראנו את השיר "שני חברים" מאת יהודה אטלס. ראינו כי השיר בנוי מבתים וחרוזים. הדובר בשיר משווה בין חבריו אלי ואדר וביחסו אליהם: אלי הוא החבר שדומה לו, בעוד שאדר שונה ממנו. ביררנו איזה חבר אנו מעדיפים (כזה שדומה לנו ותמיד מסכים איתנו או חבר שהוא בדיוק ההיפך מאיתנו...). כמו כן, קראנו את הקטע "פתק לאמא ולאבא" של עוזי בן כנען (שלקוח מתוך הספר "רק צרות"). דנו בסיבה לכתיבת הפתק על ידי הילד להוריו, וראינו כי לילד לא נעים שמכנים אותו "רק צרות". התחלנו לעסוק בעונת הקיץ, ציינו את כל הדברים שעולים לנו בראש כשאנו שומעים את המילה "קיץ", למשל: שמש, חמסין, ים, בריכה, חופש גדול, אבטיח, גלידה וכדו'. לאחר מכן, בחרנו 2 דברים וכתבנו דו שיח דמיוני ביניהם. לילדים היו רעיונות נפלאים כמו תמיד, מקסימים!

בחשבון , המשכנו להתקדם בחומר הנלמד, פתרנו תרגילים במחברת, מצאנו ערכים של תמונות בריבועי קסם ואפילו ערכנו חידון "מי אני?". על הילדים היה לגלות מהו המספר על פי רמזים (למשל: אני מספר דו ספרתי, ספרת העשרות שווה לספרת היחידות ואני בין 60 ל-70, מי אני? – 66). הילדים כמובן גילו את כל המספרים. אלופים!

ילדי הקבוצה שהתארחו אצל מיכאלה שיתפו אותנו בחוויותיהם מהמפגש. איזה כיף!

הספקנו אף לחגוג לאביב יום הולדת ואכלנו עוגה טעימה. מזל טוב לאביב!

הודעות...

©       הילדים שטרם הביאו את החוברות בחשבון, מתבקשים להביאן (אריות: "כפל" ו-"המספרים עד 100", נמרים: חוקרים חשבון/ חלק א').

©       ב- 14.06.12 נצא לטיול השנתי שלנו. ביום זה, ההסעות חזרה והמועדונית יפעלו כרגיל. אנו זקוקים להורים מלווים. הורים המעוניינים ללוות אותנו, מוזמנים להודיע לנו במייל או במחברת קשר. תודה!

המשך יום נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שישי, 25 במאי 2012 

הורים יקרים שלום,

היום חגגנו יחדיו את חג השבועות, הילדים התרגשו מאד לקראת האירוע והיו פשוט  נ-ה-ד-ר-י-ם!!! כל הכבוד! תודה רבה למורן המורה למחול ולכל הלוקחים חלק בהצלחת האירוע.

לאחר מכן, פתרנו תפזורות הקשורות לחג, כתבנו חידות על שבעת המינים. הילדים הקריאו את החידות ואנו ניחשנו את התשובה. נהדרים! בסוף היום שיחקנו "פסיכולוג". כללי המשחק: אחד הילדים יוצא החוצה (על ילד זה לפנות לילדים ולשאול שאלות שונות (למשל: מה אתה אוהב לאכול?, אתה אוהב לשחק בחבל? וכדו')). יתר הילדים מחליטים על סימן כלשהו, אותו עליהם לעשות בעת מתן התשובה לשאלה שנשאלו (למשל: מצמוץ, גירוד באף וכדו'). על הילד לנחש מהו הסימן שנבחר.

חג שבועות שמח וחופשה מהנה,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום חמישי, 24 במאי 2012

הורים יקרים שלום,

היום עשינו חזרה גנרלית לטקס שבועות שייערך מחר, וכן זכינו להיות נוכחים בחזרה הגנרלית של "חג מחול" שיתקיים הערב. הילדים היו מוקסמים מהריקודים ומהתלבושות. כל הכבוד לתלמידי מגמת המחול ולמורות הנהדרות! ושיהיה בהצלחה!

היום קיבלנו מכתב ממאור שלנו. הילדים התרגשו ושמחו מאד. הילדים נתבקשו לכתוב מכתב למאור ולהביאו ליום שלישי לאחר חופשת החג. אנו נאסוף את כל המכתבים ונשלח אותם למאור באופן מרוכז.

ודבר אחרון חביב, מחר נפגשים בשעה 09:00 בחצר הקמפוס לחגוג את חג השבועות. הילדים מצפים ומתרגשים...

המשך יום מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 23 במאי 2012

הורים יקרים שלום,

היום המשכנו לעבוד בחוברת "בעיות חיבוריות". כתבנו בעיות חיבוריות המתבססות על תמונה של תזמורת עם חיות. כמו כן, העתקנו מהלוח בעיות חיבוריות הקשורות לשבועות ופתרנו אותן ואף כתבנו 2 בעיות חיבוריות בהתאם לציור של טנא המכיל פירות שונים (בעיה עם תרגיל חיבור ובעיה עם תרגיל חיסור). הילדים כתבו בעיות יפות ומקוריות. כל הכבוד! לרגל החג, כתבנו במחברת את מנהגי החג ואת 4 שמות החג. התאמנו את שמות החג לציור ולהסבר מתאים. בנוסף, קראנו את האגדה "ריב ההרים" וראינו כי הר סיני נבחר להר שבו ניתנה התורה בשל היותו צנוע. בעקבות האגדה ניתנה לנו משימה לבחירה: לכתוב "סיפור כמו" או לכתוב קומיקס המבוסס על האגדה או לכתוב קטע מידע על הר סיני.

תזכורות

§      יש להמשיך להקפיד להביא את כל הציוד הנדרש: מחברות, חוברות וקלמר מאובזר הכולל מספריים, דבק, מחק, מחדד, 3 עפרונות מחודדים, צבעים.

§      לא לשכוח להביא למחר את הפריט לטנא.

§      לא לשכוח להחזיר את הספח בנוגע להשאלת הספרים.

§      הילדים שטרם הביאו את החוברות בחשבון, מתבקשים להביאן (אריות: "כפל" ו-"המספרים עד 100", נמרים: חוקרים חשבון/ חלק א').

§      מומלץ לשלוח עם הילדים ז'קט/ עליונית ...לעיתים קר להם כאשר המזגנים פועלים (ניתן להשאיר בתא, יש לרשום את שם הילד על הבגד).

ניפגש ביום שישי בשעה 09:00 בחצר הקמפוס (הילדים מגיעים כרגיל ב-08:15 עם ההסעות). לא לשכוח להביא מצלמות!!!

המשך יום מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שלישי, 22 במאי 2012

הורים יקרים שלום,

פתחנו את היום בחזרות לטקס שבועות. לאחר מכן, התקדמנו בחוברת "בעיות חיבוריות". חיברנו בעיות מילוליות בעצמנו לתרגילים שונים. ציינו את ארבעת שמות החג והסברנו את משמעותם: חג השבועות, חג הביכורים, חג הקציר וחג מתן תורה וראינו מצגת של תהליך ייצור החלב.

תזכורות

©       הילדים שטרם הביאו את הפריט לטנא הכיתתי, מתבקשים להביאו למחר.

©       ביום שישי, 25.05, יתקיים טקס שבועות בשעה 09:00. מומלץ בחום להגיע לצפות בילדים היקרים מופיעים! על הילדים להגיע בבגדים לבנים. הלימודים לאחר הטקס מתקיימים כסדרם עד לשעה 12:45.

נתראה ביום שישי,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 20 במאי 2012

הורים יקרים שלום,

פתחנו את היום בחזרות לקראת טקס שבועות שייערך ביום שישי הקרוב. בשיעור חשבון, המשכנו להתקדם בחוברת "בעיות חיבוריות". השלמנו תבנית של שלם וחלקים וכתבנו בעיה מילולית בהתאם. בשפה, קראנו את קטע המידע "שני השמות של מושית השבע" מאת עפרה בן עמי. גילינו פרטים חדשים על החיפושית, למשל: מושית השבע עוזרת לבני האדם כיוון שהיא אוכלת את כנימות העלים (הכנימות הן חרקים קטנטנים, שפוגעים בצמחים), לחיפושית יש שני שמות: שם חיבה (פרת משה רבנו) ושם מדעי (מושית השבע) ועוד.

ילדי הקבוצה שהתארחו אצל עדן במסגרת פרויקט "חברים מארחים" הראו לנו את החולצות המקסימות שהכינו ושיתפו אותנו בחוויותיהם מהמפגש. איזה כיף!

בחרנו וועדת ניקיון המורכבת מ-3 ילדים. הבחירה נעשתה באותו אופן שבחרנו את וועדת החברה. הילדים שנבחרו : מייקי, יהלי ואביב. כל הכבוד! שון נבחר להיות אחראי להשקיית הגינה שלנו.

...תזכורות והודעות...

©       אנא שלחו את הפריט, שנתבקשתם להביא לטנא הכיתתי, עד ליום ג'.

©       ב-25.05 בשעה 09:00 יתקיים טקס שבועות בחצר הקמפוס בהשתתפות ילדי החט"צ. כולכם מוזמנים!!!

©       בימים ראשון ושני, 27-28.05 חופשת שבועות, חוזרים ללימודים ביום שלישי,  29.05.

©       אנא שלחו עם ילדכם את החוברות בחשבון:

קבוצת אריות – "המספרים עד 100" וכפל".

קבוצת נמרים – "חוקרים חשבון" חלק א'/ נילי אורן ותמי פיש.

©       ב-26.05, יום שבת בשעה 11:00, יום הולדת לבן.

שבוע מקסים,

מחכות לראותכם ביום שישי,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שישי, 18 במאי 2012

הורים יקרים שלום,

היום עבדנו בחוברת "קוראים עם קסם". קראנו את השיר "פרת משה רבנו" של אפרים סידון. ראינו כי השיר בנוי מ-3 בתים. כל ילד קרא שורה בתורו ולאחר מכן קראנו כולנו יחד בקצב אחיד. הילדים קראו נפלא, כל הכבוד! הילדים נשאלו אם השיר, לדעתם, עצוב או מצחיק והם ענו תשובות נהדרות ומנומקות. נפלאים! ראינו כי החיפושית לא הייתה מרוצה משמה בשל סיבות שונות ולכן שינתה אותו, השלמנו טבלה המתייחסת לעניין זה. בשעה האחרונה, הקרנו "חידון תמרורים" על הלוח והילדים ענו נכון על כל השאלות. אלופים!!!

הודעה ותזכורת...

©       ב-24.05 יתקיים "חג מחול" בשעות הערב. ביום זה יסתיים יום הלימודים לכלל תלמידי ביה"ס בשעה 13:35. ביום זה תפעל המועדונית  עד השעה 15:50, כאשר איסוף התלמידים ייעשה על ידי ההורים.
נבקשכם לידע אותנו ואת ענת, מנהלת המועדונית,  במידה וילדכם לא יישאר במועדונית  ויחזור בהסעות של 13:35 (ביום זה הסעות כמו בימי ג' ו-ו').

©       ב-25.05 בשעה 09:00 יתקיים טקס שבועות בחצר הקמפוס בהשתתפות ילדי החט"צ (אתם מוזמנים!). ביום זה על הילדים להגיע בבגדים לבנים. הילדים קיבלו חוזר לגבי הפריט אותו עליהם להביא לטנא הכיתתי.

סופשבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום רביעי, 16 במאי 2012

הורים יקרים שלום,

מעט ממה שעשינו היום...

בחשבון , התקדמנו בחוברת "בעיות חיבוריות". זיהינו את השלם והחלקים בסיפורים חשבוניים, השלמנו מספרים בסיפורים ותבניות בהתאמה.

בשפה , כתבנו מודעה. הקפדנו לציין את כל הפרטים החשובים במודעה, כמו: תיאור החפץ האבוד, מקום האבידה וזמן (אם ידוע) וכן פרטים להתקשרות במידה ונמצאת האבידה. הילדים המקסימים כתבו מודעות מאד יפות! כל הכבוד!

תודה ליולי שחילקה אתמול לכולנו שוקולדים טעימים!

הודעה...

©       להזכירכם, ב-25.05 בשעה 09:00 לערך יתקיים טקס שבועות בחצר הקמפוס בהשתתפות ילדי החט"צ (אתם מוזמנים!). ביום זה על הילדים להגיע בבגדים לבנים. על כל ילד יהיה להביא פריט כלשהו לטנא הכיתתי (חוזר יחולק בימים הקרובים).

המשך יום נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום ראשון, 13 במאי 2012

הורים יקרים שלום, 

מעט ממה שעשינו היום...

בשיעור זה״ב , הדבקנו במחברת תמרורים בהתאם לסיפור. לאחר מכן, הילדים ציירו תמרורים דמיוניים. רעיונותיהם היו נפלאים ויצירתיים! מקסימים!

בחשבון , התקדמנו בחוברת ״בעיות חיבוריות״. השלמנו תבניות של שלם וחלקים. 

בשפה , קראנו את הקטע ״אני לא ילדה של כיסא״ ועבדנו בחוברת. 

לרגל יום ירושלים, שיחול בשבוע הבא, דיאנה העבירה לנו שיעור בנושא וכן הכינה לנו משחקים. תודה לדיאנה. כמו כן, עשינו שער במחברת חגים וכתבנו המשך לסיפור. 

©      ב- 26.05 יום הולדת לבן. הזמנות חולקו היום.

 שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שישי, 11 במאי 2012

הורים יקרים שלום,

אז מה עשינו היום?

בשפה , התקדמנו בחוברת "קוראים עם קסם", קראנו את השיר "כשאהיה גדול" של יהונתן גפן. הילדים קראו נפלא! כל הכבוד! ראינו כי השיר בנוי מ-4 בתים וחרוזים. הילדים נשאלו מה הם רוצים להיות כשיגדלו והסיבה לכך. סימנו בשיר את המקצועות, פתרנו תשבץ מקצועות (זכר ונקבה), מתחנו קו בין בעל מקצוע לבין מה שהוא עושה והשלמנו מילים בתוך משפטים בעזרת מחסן מילים.

בחשבון , פתרנו תרגילים, התאמנו שלם וחלקים ל"ציור בקיצור" וכתבנו 4 תרגילים מתאימים ואפילו ענינו על בעיה חיבורית. הילדים עבדו מקסים. כל הכבוד!

סופשבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום רביעי, 09 במאי 2012

הורים יקרים שלום, 

ומה עשינו ביומיים האחרונים...

בשפה , למדנו אותיות נוספות בכתב: ץ׳, ג׳, ז׳ ו-א׳. אנו מקפידים לכתוב את האותיות על פי הכללים ובכיוון הנכון. בנוסף, המשכנו לעבוד בחוברת ״קוראים עם קסם״. קראנו את הסיפור ״יום הולדת שמח מסביב לעולם״ של עפרה בן עמי ונוכחנו לדעת כי במקומות שונים בעולם חוגגים את ימי ההולדת בדרכים שונות. כמו כן, שמענו את הסיפור ״האגדה על החיה המסתורית״. לפני ששמענו את הסיפור, ניסינו לשער מי זו החיה המסתורית. לאחר ששמענו את הסיפור, גילינו שה״חיה״ המסתורית היא האש. בעקבות הסיפור ניתנה לנו משימה: לכתוב סוף אחר לסיפור או לעשות קומיקס המבוסס על הסיפור או לכתוב סיפור חדש. הילדים עבדו נפלא ורעיונותיהם היו נהדרים! 

שוחחנו על ל״ג בעומר וציינו את מנהגי החג. 

בחשבון , המשכנו לתרגל את החומר הנלמד.

כמו כן, בחרנו וועדת חברה המורכבת מ-3 ילדים. הבחירה הייתה בחירה חשאית. כל ילד כתב על פתק 2 שמות של ילדים שלדעתו מתאימים לתפקיד. הבנות שנבחרו : אלה, מיכאלה ושירה ז. כל הכבוד!

©      מחר לא יתקיימו לימודים - חופש ל״ג בעומר.

©      ביום שישי לימודים כרגיל. 

 המשך שבוע נפלא, 

שלכם, 

רונית ואפרת

 

 

יום ראשון, 06 במאי 2012 

הורים יקרים שלום,

אז מה היה לנו היום?

פתחנו את היום בשיעור זה"ב, חזרנו על 3 קבוצות התמרורים (הוריה, אזהרה ומודיעין), מיינו תמרורים בהתאם לקבוצות והדבקנו במחברת.

בשיעור שפה , התחלנו ללמוד בחוברת "קוראים עם קסם". קראנו את השיר של ע' הילל/ הכדור. סימנו את האותיות צ' ו-ץ' בשיר. מצאנו מילים נוספות שיש בהן אותיות אלו, למשל: חמוץ, לצוד, עציץ, צלצול, מציל ועוד. בנוסף, למדנו היום 2 אותיות נוספות בכתב – ט' ו-ש'.

בחשבון , על הילדים לגזור את הכרטיסיות מאמצע החוברת "בעיות חיבוריות" ולשחק בהתאם להוראות בעמודים 4 ו-10.

מייקי הראה לנו את לוח המודעות שהכין במסגרת הפעילות שארגן לחבריו לקבוצה בפרויקט "חברים מארחים". מקסים! בהזדמנות זו, נבקשכם לסיים את סבבי המפגשים במסגרת פרויקט החברות.

היום אף נהנינו לצפות במופע המחול "עונות השנה" בהשתתפות ילדי כיתות ב' ו-ג' בהנחייתן של  המורות הנפלאות יעל רביד, מורן הוכברג וטל פייג. היה מקסים ומרגש! כל הכבוד לילדים הנפלאים והמוכשרים!

הודעה...

©       ב -18.05 תיערך בדיקת שמיעה (חוזר נמסר היום לילדים).

ש בוע מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

 

 

יום רביעי, 02 במאי 2012

הורים יקרים שלום, 

שמחנו לפגוש אתכם במסגרת ימי ההורים של המחצית השנייה.

ועכשיו לעדכונים מהיומיים האחרונים...

בשפה , למדנו 4 אותיות נוספות בכתב: צ׳, ע׳, ל׳ ו-פ׳. אם תציצו במחברות של הילדים המתוקים תראו כי אנו כותבים באותיות כתב ודפוס בו זמנית, וזאת משום שאת האותיות שלמדנו בכתב - אנו מקפידים לכתוב בכתב ואת האותיות שטרם למדנו - אנו עדיין כותבים בדפוס.  כל כך התרגשנו היום מכך שכתבנו את התאריך העברי של היום באותיות כתב פרט לאות ש' (תשע"ב).

בחשבון , פתרנו תרגילי חיבור וחיסור עם נעלמים, התאמנו שלם וחלקים ל"ציור בקיצור" וכתבנו שני תרגילי חיבור ושני תרגילי חיסור ואף פתרנו בעיה מילולית. הילדים המתוקים העתיקו את התרגילים למחברת בצורה מסודרת. נהדרים! 

אתמול אף חגגנו לדניאלה רדצ׳נקו יום הולדת ואכלנו עוגה טעימה. מזל טוב לדניאלה! 

וכעת ל הודעות...

©      ב- 25.05.12, יום שישי בשעות הבוקר, טקס שבועות בחצר הקמפוס בהשתתפות ילדי החט״צ.  הורים הרוצים להגיע, מוזמנים בשמחה.

©      ב- 27.06.12, יום רביעי, מסיבת סיום א1. ( לא להאמין איך השנה כבר "אוטוטו" מגיעה לסיומה). פרטים מלאים בהמשך. 

©      להזכירכם, ביום שישי הקרוב, 04.05.12 בשעה 16:00, מדורת ל"ג בעומר (ויום הולדת לקבוצת הילדים האחרונה השנה) בחניון רפידים. כל הפרטים נשלחו במייל.

המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת 

יום ראשון, 29 באפריל 2012

הורים יקרים שלום,

היום הקשבנו בהנאה לקריאתם של בן, שי, אורי, אביב, תמר ל., שירה ג. ומייקי. כל הכבוד! קריאתכם נפלאה!

בשיעור זה״ב , המשכנו לעסוק בנושא התמרורים. חילקנו את התמרורים לשלוש קבוצות; תמרורי הוריה (תמרורי מותר בצבע כחול ואסור בצבע אדום) בצורת עיגול, תמרורי אזהרה בצורת משולש בצבע אדום ותמרורי מודיעין בצורת מרובע בצבע כחול. 

בחשבון , המשכנו לתרגל את החומר הנלמד ופתרנו תרגילים. 

בשפה , תרגלנו את הנלמד, גזרנו תמונות והתאמנו אותן לצלילים, פתרנו תפזורות והתקדמנו בחוברות הלימוד. 

בסוף היום, במסגרת הפרויקט "ששים לסיסים", הכנו מתקני האכלה מאצטרובלים. ערבבנו קמח ומים ומרחנו על האצטרובלים. לאחר מכן הדבקנו גרעינים, בוטנים ופופקורן. הוספנו חוט ותלינו בחצר החטיבה הצעירה. תודה להילה על הפעילות המהנה והחוויתית.

תזכורות....

©      מי שטרם הביא את חוברת ״בעיות חיבוריות״, לא לשכוח להביאה למחר. 

©      מחר ומחרתיים יתקיימו ימי הורים. ההסעות ביום שני כמו בימים שלישי ושישי.

נתראה בימי ההורים, 

שלכם,

רונית ואפרת 

יום שישי, 27 באפריל 2012

הורים יקרים שלום,

חזרנו מהחופש הקצר וניתנה לנו משימת כתיבה במחברת שפה. היה עלינו לכתוב חוויה מיום העצמאות. הילדים כתבו את חוויותיהם בצורה מסודרת במחברת. כל הכבוד לילדים המקסימים!

היום קיבלו ספרוני לשבת: תמר ל., שירה ג., אורי, שי, אביב, בן ומייקי. ביום ראשון נקשיב בהנאה לקריאתם.

תזכורת...

©       לא לשכוח להביא ליום ראשון בקבוק גדול של 1.5 ליטר ריק ואצטרובלים.

סופשבוע מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 25 באפריל 2012

 הורים יקרים שלום,

 היום ציינו את יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה. בבוקר הנחנו פרחים ברחבת חצר הקמפוס על גבי לוחות זיכרון ובשעה 11:00 עם הישמע הצפירה החל טקס הזיכרון בחצר הקמפוס.

שרנו בכיתה את המנון המדינה "התקווה" והסברנו את משמעות המילים. הסברנו מהו מקור הדגל שלנו - פסי התכלת לקוחים מהטלית ומגן הדוד – סמל יהודי עתיק. נוכחנו לדעת שהרצל (חוזה המדינה) הציע דגל אחר שבו צבע הרקע שלו לבן ועליו שבעה כוכבי זהב. הצבע הלבן מסמל את החיים החדשים של העם היהודי בארצו, והכוכבים מסמלים את שבע שעות העבודה ביום.

בשפה למדנו 2 אותיות נוספות בכתב: ב' ו- ד' ובחשבון התקדמנו בחומר הלימוד.

הודעות...

©      אין להגיע לבית הספר בכפכפים.

©      יש לדאוג למחברות שפה וחשבון חדשות.

©      יש להקפיד להכניס את חוברות הלימוד לתיק לאחר הכנת השיעורים ולהביאן לכיתה.

©      יש להביא ליום א' את החוברת בחשבון "בעיות חיבוריות".

©      ביום שישי – לימודים כרגיל.

 

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שלישי, 24 באפריל 2012

הורים יקרים שלום,

היום שוחחנו על יום הזיכרון, קראנו קטעים מהמקראה שלנו.

למדנו שתי אותיות נוספות בכתב – מ וְ- ם. אנו מקפידים על כיוון הכתיבה של האותיות – מלמעלה למטה.

ובנוסף, חגגנו לשון יום הולדת ואכלנו עוגת שוקולד טעימה עם ציור של   ben 10, קצפת ודובדבנים. מזל טוב לשון!

 תזכורות...

©      מחר מסיימים בשעה 11:50.

©      ביום חמישי חופש יום העצמאות.

©      ביום שישי לימודים כרגיל.

 שלכם,

רונית ואפרת

יום שני, 23 באפריל 2012

הורים יקרים שלום,

 לתשומת ליבכם, להלן מספר עדכונים חשובים:

©      ביום רביעי הקרוב, יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה, הלימודים יסתיימו בשעה 11:50 (הסעות כמו בימים שלישי ושישי). ביום זה לא תתקיים מועדונית.

 

©      כידוע לכם, בימים שני ושלישי בתאריכים 30.04.12 ו- 01.05.12 יתקיימו ימי הורים. בימים אלו יסתיימו הלימודים בבית הספר בשעה 13:35 (כולל יום שני). פעילות הצהרונית תתקיים בימים הללו עד השעה 15:50, איסוף הילדים מהצהרונית בימים הללו באחריות ההורים (כנהוג בימי שלישי). במידה וילדכם לא יישאר בימים הללו בצהרונית, אנא עדכנו את ענת על מנת שניתן יהיה לארגן מקום בהסעה של 13:35.

 

©      לידיעתכם, בימי ההורים ניתן יהיה לפגוש את מורי האמנויות החל מהשעה 18:00.

 המשך יום נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום ראשון, 22 באפריל 2012

הורים יקרים שלום,

מעט ממה שהיה לנו היום...

בשיעור זה"ב, דיברנו על דרכים להעברת מסר, למשל: דיבור, כתיבה, שפת גוף. הילדים ניסו להעביר מסר בשפת הגוף ובהבעות פנים ואנו היינו צריכים לנחש מהו המסר. הוצגו בפני הילדים סימנים שונים והם היו צריכים לומר את פירושם, למשל: סימן של "אסור לדבר בטלפון", "שירותים", "מסעדה" וכדו'. ובהקשר לזה"ב, התייחסנו לשפת התמרורים, שפת הדרך (שפה של סימנים מוסכמים).

בשיעור שפה , כתבנו סיפורים למשפט פתיחה. הילדים כתבו סיפורים יצירתיים והקריאו אותם בפני ילדי הכיתה. נפלאים!

היום נערך מבדק בחשבון וכן רב הילדים נבחנו בקריאה.

בסוף היום, התייחסנו לנושא "יום כדור הארץ ", שמטרתו להגביר את המודעות לשמירה על הסביבה. הערב בשעה 20:00 נכבה את האור למשך שעה אחת במטרה לחסוך באנרגיה . מייקי אף סיפר לנו שהגיע היום בחולצה ירוקה לכבוד כדור הארץ.

הודעות...

©      ילדים רבים מגיעים לשיעור גיאומטריה ללא שקית האביזרים. יש להקפיד להביאה לשיעורים. מי שאיבד את המראה שבשקית, מתבקש להביא מראה קטנה חלופית לשיעור.

©      על כל ילד להביא ליום ראשון הבא, 29.04.12, בקבוק גדול של 1.5 ליטר ריק ואצטרובלים לצורך פעילות עם המורה למדעים, הילה.

©      ביום רביעי יתקיים טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בחצר הקמפוס.  על הילדים להצטייד בבקבוק מים וכובע. יש להגיע ביום זה בחולצות לבנות.

©      הלימודים ביום רביעי,25.04.12, יסתיימו ב 11:50 (ההסעות כמו ביום שלישי ויום שישי).

©      רשימה עם זמני הפגישות לאסיפת ההורים תחולק לילדים מחר.

 

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום רביעי, 18 באפריל 2012

הורים יקרים שלום,

אז מה היה לנו היום?

בחשבון, התקדמנו בחוברת ופתרנו תרגילים. עבדנו בכרטיסיות עבודה במחברת. ביום א' יתקיים מבדק.

בשפה, המשכנו להתקדם בחוברת, פעלנו לפי הוראות, ענינו על שאלות, השלמנו חרוזים והפכים, כתבנו סוף לסיפור ובשעה טובה, התחלנו השבוע ללמוד את אותיות הכתב. ההתרגשות בקרב הילדים גדולה. עד היום כבר למדנו לכתוב את האותיות: ר, ו, ח, ק, ן, ה וְ-י'.

בשיעור עם איריס, איריס סיפרה לנו על יאנוש קורצ'אק ואהבתו לילדים ועל כך שהאמין בזכותם של הילדים ליחס של כבוד, עצמאות וחופש פעולה. לאחר מכן, איריס הקריאה לנו את הסיפור "10 קופסאות גפרורים".

היום אף נהנינו מהפסקה פעילה שהפעילו ילדי כיתה ה/2. תודה רבה לילדים הנהדרים ולמורה אנני. נהנינו מאד!

 הודעה...הודעה...הודעה...

©        בתאריכים ה-30.04 וה-01.05 יתקיימו ימי הורים.

 המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום ראשון, 15 באפריל 2012

הורים יקרים שלום,

חזרנו מחופשת הפסח מלאי אנרגיה ועמוסי חוויות. התרגשנו מאד לראות את הילדים המתוקים לאחר החופשה הארוכה. את היום פתחנו בשמיעת חוויותיהם של הילדים מהחופשה. איזה יופי! חגגנו לעלמה זמיר יום הולדת ואכלנו עוגת שוקולד טעימה. מזל טוב לעלמה! ולא הסתפקנו בעוגה אחת ובהמשך חגגנו לרונית יום הולדת, הילדים כתבו ברכות מרגשות וציירו ציורים, קישטנו את הכיתה בבלונים ואכלנו עוגת שוקולד טעימה, שהכינה אדווה (אמא של גל). תודה גדולה לאדווה ולכולכם על המתנה היפה. נפלאים! וגם חזרנו ללמוד... שוחחנו בכיתה על יום השואה, בהמשך השבוע נמשיך לעסוק בנושא זה. ובנוסף המשכנו להתקדם בחוברות שפה. קראנו קטע וענינו על שאלות, סידרנו משפטים בסדר הנכון, פעלנו על פי הוראות, השלמנו חרוזים ומשפטים.

הודעות...

©      ביום חמישי, יום השואה, על הילדים להגיע עם חולצות לבנות.

©      מחר נתחיל ללמוד בחוברת "הכתב שלי" – מי שטרם הביא את החוברת לכיתה, לא לשכוח להביאה.

©      יש להביא למחר את דפי העבודה שניתנו לחופשת הפסח (לא לשכוח לכתוב שם).

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שלישי, 27 במרץ 2012

הורים יקרים שלום,

 

"שמחה רבה, שמחה רבה, אביב הגיע, פסח בא"

אתמול ערכנו סדר פסח עם החונכים שלנו. שרנו, אכלנו ואפילו אליהו הנביא הפתיע אותנו וקפץ לבקרנו. תודה רבה לצוות פסח: איריס (רועי), נתנאל (מאור), מורן (איגי) וקרן (טל).

היום נפרדנו ממאור שלנו שנוסע לארה"ב ויחזור אלינו בעוד כשנתיים. הילדים התרגשו וברכו אותו. נתנו למאור אלבום ובו ציורים וברכות שהילדים הכינו ולבסוף אכלנו עוגת שוקולד טעימה. מאור, בהצלחה ואל תשכח לשמור על קשר. אוהבים אותך.

בסוף היום, קראנו את סיפור יציאת מצרים. הילדים קראו נפלא, כל הכבוד! פתרנו תפזורות הקשורות לחג, השלמנו משפטים עם מילים שהיו נתונות במחסן מילים ולפני שנפרדנו מיכאלה חילקה לנו בראוניז. תודה מיכאלה.

 שיעורים לחופשת הפסח

ü      חוברת עם קטעי קריאה ודפי עבודה (חפשו בתיקייה).

ü      עמודים מסומנים בחוברת שפה.

ü      והכי חשוב – לקרוא...לקרוא...ולקרוא.

 חופשה נעימה,

תנוחו ותבלו,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 25 במרץ 2012

הורים יקרים שלום,

היום בשיעור זה"ב, התייחסנו לנושא "מקומות בטוחים למשחק". הבחנו בין מקומות בטוחים (גן שעשועים, חצר בי"ס, גינה) למקומות מסוכנים (כביש, מדרכה, מגרש חנייה). ערכנו טבלה על הלוח והילדים העתיקו בצורה מסודרת. כל הכבוד!

בשיעור חגים, חיפשנו הבדלים בין שתי תמונות וסימנו אותם על גבי התמונות. כמו כן כתבנו סיפור קצר בעקבות תמונה הקשורה לחג. לבסוף פתרנו תפזורת.

בסוף היום, הילה המורה למדעים, הראתה לנו סרטון על הסיסים ולאחר מכן יצאנו לראות את הקינים שהותקנו עבורם על גג הקמפוס. זכינו אפילו לראות כ- 2-3 סיסים.

בשיעור האחרון היה לנו העונג לארח את אדי, אמא של ג'ושוע. אדי הכינה לנו פעילות מקסימה לחג שכללה: חידון והכנת קערת פסח. הילדים הפגינו ידע רב. פשוט אלופים! כל קבוצה הכינה קערת פסח. התוצרים היו יצירתיים והילדים עבדו בשיתוף פעולה. תודה רבה לאדי ולג'ושוע! נהנינו מאד!

תזכורת...

©        מחר נערוך סדר פסח כיתתי. יש להגיע בחולצה לבנה.

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שישי, 23 במרץ 2012

הורים יקרים שלום,

היום מאור הקריא לנו מתוך ההגדה שהביא, שמענו את סיפור יציאת מצרים, שרנו "מה נשתנה" ועוד. תודה למאור על קריאתו הנהדרת! לאחר מכן, כתבנו דו-שיח בין שתי דמויות או שני פריטים הקשורים לחג הפסח. הילדים כתבו על פי הכללים (נקודתיים, מרכאות). תוצרי הילדים היו מקסימים ויצירתיים. כל הכבוד! כמו כן, פתרנו תרגילים בציור של פירמידות וצבענו על פי מקרא הצבעים. ובסוף היום עלינו לאוטובוס בדרכנו לפארק הירקון ל"צעדת האביב" ופגשנו אתכם. איזה כיף! תודה גדולה לכל ההורים שלקחו חלק בארגון, בהקמה, בפירוק ובליווי באוטובוס!

סופשבוע מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 21 במרץ 2012

הורים יקרים שלום,

היום שמענו חוויות מהמפגשים במסגרת הפרויקט "חברים מארחים". ילדי הקבוצה שהתארחו אצל אדם סיפרו שאכלו בצק סוכר, ציירו על חולצות ושיחקו; ילדי הקבוצה שהתארחו אצל רועי סיפרו שציירו על דפים ולאחר מכן גיהצו זאת על חולצה, שיחקו "חפש את המטמון" ו"חבילה עוברת". איזה כיף!

יהלי הציגה את הקסדה המיוחדת והנוצצת שהכינה. כל הכבוד!

היום אף נהנינו מהפסקה פעילה שהפעילו ילדי כיתה ד/2. תודה לילדים המתוקים ולמורה אילה. היה מהנה!

ביום שני חגגנו לאלעד יום הולדת. מזל טוב לאלעד!

 תזכורות

©      ביום שישי הקרוב, 23.03.12, ניפגש בפארק הירקון ל"צעדת האביב". על ההורים להגיע למקום המפגש בפארק בשעה 12:30. ניתן למצוא את כל הפרטים בעמוד הבית של אתר בית הספר.

©      ביום שני, 26.03.12, נערוך "סדר פסח" בכיתה עם החונכים שלנו בשעתיים האחרונות של היום. כל ילד נתבקש להביא פריט כלשהו - אנא בדקו במחברת קשר – ניתן להביא את הפריט החל ממחר (פרט למוצרי החלב).

 ניפגש ביום שישי,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום ראשון, 18 במרץ 2012

הורים יקרים שלום,

אז מה היה לנו היום...

בשיעור זה"ב , המשכנו להציג את הקסדות היצירתיות והמקסימות שהילדים הכינו. כל הכבוד על היצירתיות וההשקעה! אתם מקסימים! פתרנו תפזורת עם המילים אופניים וקסדה שהופיעו מס' פעמים, שמענו את הסיפור "אופניים לשועל" וראינו סרטונים המתייחסים לחשיבות חבישת הקסדה בעת הרכיבה על אופניים.

בחשבון , המשכנו להתקדם בחוברת ולפתור תרגילים.

בשפה , פתרנו תפזורת עם מילים הקשורות לפסח. קראנו מהספר "מצרים העתיקה" שהביאה גל. תודה לגל!

עלמה פריד, יובל, יעל, דניאלה רוזנצויג, דניאלה רדצ'נקו, רועי, יואב ועדן הקריאו לנו ספרוני. כל הכבוד על קריאתכם! אתם אלופים!

במסגרת פרויקט "בונים בית לסיסים", עלינו למעבדה בקמפוס והילה, המורה למדעים של הגדולים, הראתה לנו סרטונים משעשעים על מינים שונים של ציפורים. ראינו גם פוחלץ של חסידה ושל ברווז וכן קינים של ציפורים.

ג'ושוע הראה לנו תמונות מהסקי בבולגריה ואת התעודה שקיבל וכיבד אותנו בשוקולד. תודה לג'ושוע. מיכאלה חילקה לנו חמציצים. תודה מיכאלה!

בהפסקת האוכל, צפינו בקטע "דוד פסח" מתוך התכנית "פרפר נחמד" ובהפסקה נהנינו עם החונכים שלנו.  כמו כן, צפינו בסרטון של ילדי הקבוצה שהתארחו אצל איגי במסגרת פרויקט "חברים מארחים". איזה יופי!

הודעות...הודעות...הודעות

J       ביום שני, 26.03.12, נערוך סדר פסח כיתתי עם החונכים שלנו. פרטים בהמשך.

J       ביום שישי, 23.03.12, ניפגש מיד לאחר תום הלימודים בפארק הירקון ל"צעדת האביב". מי שטרם החזיר את האישור, מתבקש לשלוח אותו.

J       "הכינה נחמה" קפצה לביקור בכיתתנו. אנא בדקו את ראשי ילדכם וטפלו בהם בהתאם.

שבוע מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

 

 

יום שישי, 16 במרץ 2012

הורים יקרים שלום,

היום קראנו את הקטע "חג הפסח", ענינו על שאלות, סידרנו מילים למשפטים, סימנו את שמות החג הנוספים ופתרנו תפזורת עם מילים הקשורות לחג.

הילדים שקיבלו ספרוני לשבת: עלמה פריד, יובל, יעל, דניאלה רוזנצויג, דניאלה רדצ'נקו, רועי, יואב ועדן. ביום ראשון נקשיב בהנאה לקריאתם.

תזכורות...

©      בקרוב נחליף את הקבוצות במסגרת פרויקט החברות שלנו "חברים מארחים". אנא סיימו את סבב המפגשים בקבוצתכם וקבעו מועדים למפגשים בהקדם האפשרי.

©      מי שטרם שלח את האישור ל"צעדת האביב", מתבקש להעבירו ביום ראשון.

סופשבוע מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 14 במרץ 2012

הורים יקרים שלום,

מעט ממה שעשינו ביומיים האחרונים...

בחשבון , פתרנו תרגילים בחשבון. הילדים העתיקו מהלוח בצורה מסודרת. איתרנו את השלם והחלקים מתוך "ציור בקיצור", כתבנו 4 תרגילים לשלם וחלקיו (2 תרגילי חיבור ו-2 תרגילי חיסור), חזרנו על ההבדל בין תרגילים מהסוג: 13-2 וְ- 13-12, פתרנו בעיה מילולית. כל הכבוד לילדים המתוקים!

בשפה , עשינו כרטיסיות עבודה. כתבנו המשך לסיפור, השלמנו מילים חסרות בתוך משפטים, עשינו הבחנה בין זכר לנקבה. קראנו את הקטע "איך זה להיות עץ" של דתיה בן דור. דיברנו על תרומת העץ לאדם. עשינו סבב הצגות על ילד ועץ בעקבות הקטע.  הילד שאל את העץ שאלות והעץ ענה. השאלות והתשובות של הילדים היו יצירתיות ומעניינות. מקסימים! לבסוף, שיחקנו איש תלוי בנושא פרחים וצמחים. הילדים, כמובן, ניצחו. כל הכבוד!

היום אף נהנינו מהפסקה פעילה שהפעילו ילדי כיתה ה1. תודה רבה לכיתה ה1 ולמורה הילה. היה כיף!

הודעות חשובות

      ©       היום חולק אישור לחתימה בנוגע ל"צעדת האביב". יש למלא את האישור ולהחזירו חתום בהקדם (כולל מי שכבר שלח).

©       מַחְבָּרוֹת... מַחְבָּרוֹת... מַחְבָּרוֹת... – מזכירות פעם נוספת. ישנם עדיין ילדים שמגיעים ללא מחברות שפה וחשבון חדשות. אנא בדקו אם המחברות נגמרו ושלחו מחברות חדשות.

המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שני, 13 במרץ 2012

הורים יקרים שלום,

חזרנו מחופשת פורים. לפנינו שבועיים וחצי של למידה רצופה.

פתחנו את היום, בשיעור זה"ב. הילדים הציגו את הקסדות היפיפיות והיצירתיות שהכינו . תודה לכל ההורים על שיתוף הפעולה. ילדים שלא הביאו את הקסדות היום, מוזמנים להביאן לשבוע הבא.

בחשבון , נערך מבדק ולאחר מכן המשכנו להתקדם בחומר. חקרנו את לוח המאה וגילינו, למשל: בכל טור ספרת היחידות זהה, קיים טור של עשרות שלמות שבו ספרת היחידות היא 0, במאה יש 10 עשרות, קיים מספר אחד תלת ספרתי (100), קיימים 90 מספרים דו ספרתיים (10-99), קיימים 9 מספרים חד ספרתיים (1-9) וכו'.

בשפה , כתבנו המשך לכותרת "לו הייתי....". הילדים כתבו דברים נפלאים. כל הכבוד! המשכנו להתקדם בחוברת ופתרנו תפזורת עם מילים של חורף.

הודעות....הודעות...הודעות...

©      אנא בדקו את מחברות חשבון ושפה ושלחו מחברות חדשות במידת הצורך.

©      בימים אלה הילדים המתוקים עוברים מבדקי קריאה על הצלילים. אנא חזרו איתם על הצלילים ושימו דגש על רמת הדיוק.

©      ב- 23.03.12 תתקיים "צעדת האביב" מיד לאחר תום הלימודים. פרטים  נשלחו במייל על ידי נציגות ההורים המוסדית ויישלחו בהמשך. יש להדפיס את האישור שצורף למייל, לחתום ולשלוח אלינו עם הילדים בהקדם.

©      לתשומת ליבכם, לאחר חופשת הפסח שיעורי הבית לא יעודכנו באתר. הילדים המתוקים כבר גדולים ובוגרים ויחלו לקחת אחריות על כתיבת שיעורי הבית.

©      לאחר חופשת הפסח נתחיל ללמוד את אותיות הכתב. אנא שלחו לכיתה כבר עכשיו את חוברת ה"כתב שלי".

המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 07 במרץ 2012

הורים יקרים חג שמח,

חג פורים...חג פורים...חג גדול...

אתמול חגגנו את פורים. כשנכנסנו בבוקר לכיתה, נדהמנו לגלות כי כיתתנו הפכה לחוף ים חלומי. הילדים המתוקים הגיעו מחופשים בתחפושות מיוחדות ויפות, הצגנו את התחפושות שלנו בקמפוס, הסתובבנו בתחנות השונות שהקימו ההורים בכיתות, רקדנו, קיבלנו משלוח מנות ובקיצור נהנינו. תודה ענקית לצוות פורים שהקים בכיתה את התחנה המדהימה והמושקעת: גלי (יהלי), בטי (ליהי), מורן וירון (איגי), גוני (אביב) ונועה (יובל). כל הכבוד, אתם אלופים! תודה לכל ההורים שלקחו חלק וסייעו להצלחת יום זה.

חופשה נעימה וחג שמח,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 04 במרץ 2012 

הורים יקרים שלום,

היום נהנינו לצפות בקונצרט במכללת לוינסקי בהשתתפות נגני התזמורת הפילהרמונית הישראלית. תודה רבה למלוות שלנו: גלית (תמר ל.), גלית (מיכאלה) וגלי (יהלי).

בחגים , הקשבנו לסיפור המגילה, כתבנו במחברת חגים את מנהגי החג, חיפשנו את המילה "פורים" בתפזורת וכתבנו המשך לסיפור הקשור לפורים.

ילדי הקבוצה שהתארחו אצל שירה ז. חילקו לנו אזני המן טעימים וילדי הקבוצה שהתארחו אצל מיקה סיפרו לנו על כדורי השוקולד והמסכות שהכינו. איזה כיף!

הודעות...

ü      יש לשלוח את החוברת הבאה בחשבון.

ü      ביום ראשון, מיד לאחר חופשת פורים, יתקיים מבדק בחשבון על כל החומר הנלמד.

ü      לאחר החג, יתקיימו אבחוני קריאה על הצלילים, אנא חזרו עם הילדים על הצלילים.

תזכורת...

ü      ביום שלישי ה- 06.03.12, יתקיים הפורימון, נגיע כולנו לבית הספר מחופשים (יש להביא תיק קטן ובו ארוחת עשר ושתייה). להזכירכם, הלימודים ביום זה יסתיימו בשעה 11:45.

שבוע מקסים וחג פורים שמח,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום חמישי, 01 במרץ 2012

הורים יקרים שלום,

תזכורות

©      ביום ראשון, 04.03.12, נצא לקונצרט בסמינר לוינסקי בשעה  08:30 ונחזור לבית הספר בסביבות השעה 10:30. יש להביא תיק כרגיל.

©      ילדים שטרם הביאו 10 ₪ עבור משלוח המנות, מתבקשים להביאם.

©      יש לשלוח לכיתה את החוברת הבאה בחשבון.

 סופשבוע נעים וחמים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שני, 27 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

 בחטיבה הצעירה הוחלט לרכוש משלוח מנות שעלותו תרומה לעמותת "אקי"ם ישראל". אנא שלחו עם הילדים 10 שקלים עד ליום חמישי.

 המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שבת, 25 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

להלן מס' עדכונים לימים הקרובים...

©        ביום שני, 27.02.12, הילדים ישתתפו בסדנא במוסיקה במסגרת תכנית מפת"ח בשעה השנייה.

©        ביום ראשון, 04.03.12, נצא לקונצרט בסמינר לוינסקי בשעה 08:30.

"אני פורים, אני פורים שמח ומבדח, הלא רק פעם בשנה אבוא להתארח..."   וכבר מספר ימים לפני בוא החג, אנו ניכנס לאווירה פורימית בחטיבה הצעירה...ולצורך כך...

J       ביום רביעי, 29.02.12 , יגיעו הילדים לבית הספר חבושים בכובעים מיוחדים/ מצחיקים.

J       ביום חמישי, 01.03.12 , יגיעו הילדים לבית הספר עם משקפיים מכל סוג שהוא.

J       ביום שישי, 02.03.12 , יגיעו הילדים לבית הספר בפיג'מות. ניתן להביא נעלי בית, דובי, בובה וכו'... (ניתן להביא בגדי החלפה בשקית).

לתשומת ליבכם , בימים הללו הלימודים יתקיימו כרגיל, יש להביא תיק בהתאם למערכת השעות.

וביום שלישי, 06.03.12,... האירוע המרכזי – הפורימון. ביום זה נגיע כולנו מחופשים... הלימודים ביום זה יסתיימו בשעה 11:45. פרטים נוספים בהמשך.

©        חופשת פורים תתחיל ביום רביעי, 07.03.12, וביום ראשון, 11.03.12, נחזור ללימודים.

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שישי, 24 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

שמחנו מאד לראותכם היום באירוע יום המשפחה שלנו. הילדים המתוקים התרגשו מאד להופיע לפניכם ולהראות לכם מהעשייה היומיומית שלהם בבית הספר.

ילדים מקסימים שלנו, הייתם נ-ה-ד-ר-י-ם! שיחקתם, שרתם ורקדתם נפלא וריגשתם אותנו עד דמעות. אנחנו גאות בכם! תודה לכם ההורים על שיתוף הפעולה, נהנינו לראותכם רוקדים ומשחקים עם ילדכם. החיוך והאושר שמילא את המקום, שווה הכל!

תודה גדולה למורות הנפלאות שהיו אחראיות על היום המרגש והמיוחד: נורית (תיאטרון), אלה (מוסיקה), מורן (מחול), דוזיה (כינור) והילה (צ'לו). תודה נוספת ומיוחדת לצוות ההורים שהיה אחראי על סידור השולחנות המושקע, הלבשת הילדים והפירוק. תודה מכל הלב!

סופשבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 22 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

היום חגגנו לשירה זכים יום הולדת ואכלנו עוגת שוקולד טעימה עם קצפת. מזל טוב לשירה!

מיכאל, אביה של שירה, הגיע לכיתתנו וניגן לנו בקלרינט יצירות של מוסיקה קלאסית ומוסיקת ג'אז. בתחילה הוא הרכיב את הקלרינט מ-5 חלקים, וכאשר ניסה לנגן בכלי לא יצא צליל כלל. הבנו שחסר חלק נוסף שיש לו תפקיד מאד חשוב – העלה. ללא העלה הקלרינט אינו יכול להפיק צליל. הילדים קמו ורקדו לצלילי המנגינה. תודה למיכאל ולשירה. נהנינו מאד!

כמו כן, היום ילדי כיתה ג/2 והמורה לחנ"ג מיכל, לימדו אותנו ריקודי זוגות. תודה רבה למיכל ולילדי כיתה ג/2 המתוקים.

המשך שבוע נפלא,

מצפות לראותכם ביום שישי,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 19 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

הודעה... הודעה... הודעה

היום חולק דף ובו הפריטים שעל הילדים להביא לאירוע יום המשפחה - אנא בדקו בתיקיות.

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום חמישי, 16 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

היום חולקו ההזמנות לאירוע יום המשפחה שייערך ביום שישי, 24.02.12. חפשו בתיקיות!

אתמול חגגנו לליהי יום הולדת. שרנו שיר ואכלנו עוגת שוקולד טעימה מאד. מזל טוב לליהי!

סופשבוע נעים וחמים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שלישי, 14 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

 תזכורת...תזכורת...תזכורת...

ישנם ילדים שטרם הביאו תמונה עדכנית - נא לשלוח למחר תמונה של הילד בגודל 20x20   מודפסת על נייר לצורך עבודה בשיעור אמנות פלסטית.

 היום חגגנו לדנדי יום הולדת. שרנו ואכלנו עוגת שוקולד טעימה. מזל טוב לדנדי!

כמו כן, שמענו מילדי הקבוצה שהתארחו אצל ליהי על החוויות וליהי הציגה בפנינו את העציץ שהכינו מפירות יבשים. ג'ושוע סיפר על הפעילויות שעשו במפגש שנערך אצלו: שיחקו ב"חפש את המטמון", ציירו ואפו עוגיות. איזה כיף!

 המשך יום נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שני, 13 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

הודעה חשובה 

ביום שישי, 24.2.12, יערך בבית הספר אירוע יום המשפחה בין השעות 08:45 ועד 11:45. באירוע זה תשתתפו עם הילדים בסדנאות מחול ותיאטרון ובסיומו תצפו במופע. לצורך כך הילדים מתבקשים להגיע בבוקר האירוע בבגדים נוחים לעבודה בסדנא: טרנינגים, טייץ ארוך, חולצות נוחות וכו'. למופע יש להכין מראש תיק ובו מכנסי ג'ינס כחולים ארוכים (עדיף לא מקושקשים, אפשר חצאיות ג'ינס ארוכות) וחולצה לבנה חלקה (אפשר חולצת בית ספר). יש לשלוח את התיק עם הילדים ביום שישי בבוקר.

                                                               תודה מראש,

                                                                 רונית ואפרת

 

יום ראשון, 12 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

בקצרה על היום...

הקשבנו בהנאה לעלמה א., שחר, דניאלה רוזנצויג, אלה, מיקה, אביב ואיגי., שהקריאו לנו ספרוני. כל הכבוד על קריאתכם!

חגגנו למייקי יום הולדת, שרנו שיר ואכלנו עוגת שוקולד טעימה עם מרשמלו. מזל טוב למייקי!

בשיעור זה"ב , שמענו את הסיפור "חגיגה בשחור לבן", המספר על מעבר חציה שנמאס לו להיות בצבע שחור ולבן. השלמנו חרוזים למילה "מעבר חציה", למשל: "אטריה" וכתבנו בועת מחשבה למעבר חציה. הרעיונות  של הילדים היו מקסימים!

בחשבון , המשכנו להתקדם בחוברת ולפתור תרגילים ובשפה, התקדמנו ולמדנו מילים וצלילים חדשים.

תזכורת ועוד...

©      לא לשכוח לשלוח תמונה עדכנית של הילד בגודל 20x20  מודפסת על נייר לצורך עבודה בשיעור אמנות פלסטית.

©      ישנם ילדים שסיימו את מחברת חשבון, יש לשלוח מחברת חדשה.

©      לקראת אירוע יום המשפחה נשמח לקבל את עזרתכם במספר דברים:

¨      פוסטר ישן של תמונה ילדותית, שלא זקוקים לו יותר, כמו מיקי מאוס, אווירון, או אפילו סתם שמיים כחולים (הפוסטר לא יוחזר).

¨      בובות גדולות ו/או מכונית צעצוע, אשר יוחזרו בתום המופע.

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום חמישי, 09 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

היום ילדי הקבוצה שהתארחו אצל מעין הציגו בפנינו את היצירות שהכינו: לוגו/ סמל של כיתתנו וספרונים. איזה יופי!

עלמה א., שחר, דניאלה רוזנצויג, אלה, מיקה, אביב ואיגי קיבלו ספרוני לשבת. ביום ראשון נקשיב בהנאה לקריאתם.

בסוף היום הילדים המתוקים קיבלו את התעודה הראשונה שלהם. ההתרגשות היתה גדולה!

הודעה חשובה

יש לשלוח תמונה עדכנית של הילד בגודל 20 20X מודפסת על נייר לצורך עבודה בשיעור אמנות פלסטית, עד ליום ב', 13.02.12.

המשך יום מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, ט"ו בשבט תשע"ב,  08 בפברואר 2012

 הורים יקרים שלום,

ט"ו בשבט חג היום לגן...

אז מה היה לנו היום?

לכבוד החג, יצרנו מפירות הדר ופירות יבשים בובות חביבות ויצירתיות מאד. פשוט יצירות מופת! תוכלו להתרשם מהתמונות שיועלו בקרוב לאתר. לאחר מכן, יצאנו לחצר ושתלנו שתילים בערוגת עץ הלימון. איזה יופי! לבסוף, קינחנו בסלט פירות ועוגות פירות. תודה גדולה לצוות ט"ו בשבט: אדוה (גל), יוליה (הילי), אלכס (מיכאל), גלית (מיכאלה), לימור, טדי וטל (יולי) ועמר (יובל).

בשפה , התקדמנו בחוברת ובנוסף סידרנו משפטים מבולבלים בסדר הנכון ויצרנו סיפור לט"ו בשבט, העתקנו את הסיפור למחברת חגים. כל הכבוד לילדים המתוקים!

המשך יום נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שלישי, 07 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

 לקראת אירוע יום המשפחה נשמח לקבל את עזרתכם במספר דברים:

©      פוסטר ישן של תמונה ילדותית, שלא זקוקים לו יותר, כמו מיקי מאוס, אווירון, או אפילו סתם שמיים כחולים (הפוסטר לא יוחזר).

©      בובות גדולות ו/או מכונית צעצוע, אשר יוחזרו בתום המופע.

 ומה היה לנו היום?

בשפה , המשכנו להתקדם בחוברת "מפתח הקסם", ובנוסף כתבנו מכתב לשקדייה או לט"ו בשבט במחברת חגים.

כמו כן, חגגנו לדניאל ק. ולשירה ג. יום הולדת ואכלנו עוגות שוקולד טעימות. מזל טוב לשירה ולדניאל!

 לתשומת ליבכם, חלוקת התעודות תיעשה ביום חמישי, 09.02.12.

 המשך יום טוב,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שני, 06 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

תזכורת...תזכורת...תזכורת...

לא לשכוח להביא את הפריטים עבור הפעילות הכיתתית לכבוד ט"ו בשבט, שתיערך ביום רביעי, 08.02.12.

המשך יום נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 05 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

אז מה היה לנו היום?

בשיעור זה"ב , הדגשנו את כללי חציית הכביש. העתקנו את הכללים מהלוח. הבנו כי הפסים של מעבר החצייה לא סתם נצבעו בצבע לבן. הלבן הוא צבע בולט שניתן לראותו גם ביום וגם בלילה, גם בחורף וגם בקיץ. כל הכבוד לילדים המתוקים על העתקת הכללים וכתיבתם בצורה מסודרת במחברת.

בחשבון , חיברנו תרגילים למספרים בתוך עצים לכבוד ט"ו בשבט, ובנוסף המשכנו לפתור תרגילי חיבור וחיסור בחוברת בעזרת "ציור בקיצור".

בשפה , המשכנו לתרגל את הצלילים שנלמדו והתקדמנו בחוברת.

במחברת חגים , התחלנו לכתוב סיפור על פי תמונות.

כמו כן, הקשבנו בהנאה לדניאלה רדצ'נקו, שי, בן, ג'ושוע, שירה פז, ותמר ב., שהקריאו לנו ספרוני. כל הכבוד על קריאתכם!

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שישי, 03 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

מה היה לנו היום?

בשפה , הבחנו בין מילים שיש בהן את הצליל פָּ לבין מילים שיש בהן את הצליל פָ. כמו כן, השלמנו מילים עם הצלילים כָּ ו- כָ. התקדמנו בחוברת "מפתח הקסם". בנוסף, כתבנו מכתב במחברת, לחבר/ה, הורים וכדו'. הקפדנו לכתוב במכתב תאריך, פנייה (למי מיועד המכתב, למשל: "לסבתא היקרה") וסיום (חתימת כותב המכתב, למשל: "באהבה, דנה"). המכתבים שהילדים כתבו  היו יפים ויצירתיים. כל הכבוד! ואף השלמנו טבלה של מילים בזכר ונקבה וב- יחיד ורבים.

הילדים שקיבלו ספרוני לשבת: דניאלה רדצ'נקו, שי, בן, ג'ושוע, שירה פז, תמר ב. ומתן. ביום ראשון נקשיב בהנאה לקריאתם. בנוסף, כל הילדים קיבלו קטע קריאה קצר לשבת. עליהם לאסוף לפחות 3 חתימות.

בהפסקה, נהנינו כהרגלנו לרקוד יחדיו.

 תזכורות...

©      אנא בדקו שהקלמרים מכילים את הפריטים הדרושים, כולל מספריים ודבק סטיק.

©      במידה וילדכם סיים את מחברת שפה אדומה, אנא שלחו מחברת חדשה.  

סופשבוע נעים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום חמישי, 02 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

הילדים קיבלו את רשימת הפריטים עליהם להביא לשבוע הבא. אנא בדקו בתיקיות.

המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 01 בפברואר 2012

הורים יקרים שלום,

מעט ממה שעשינו היום...

בחשבון , פתרנו תרגילי חיבור ותרגילי חיסור בעזרת "ציור בקיצור".

לכבוד ט"ו בשבט, צפינו בסרטון של הסיפור "שישה בשקיק אחד", בשיר "השקדייה פורחת" וכן במצגת של הסיפור "האורן שלא שמח בחלקו". הבנו כי הכי טוב להיות מרוצים ממה שאנחנו. במחברת חגים עשינו שער לט"ו בשבט ואח"כ כל ילד כתב איזה עץ היה רוצה להיות וצייר ציור בהתאם. בנוסף,  השלמנו קטע עם מילים חסרות בעזרת מחסן מילים. כל הכבוד לילדים המתוקים!

קצת בענייני חברה, ילדי הקבוצה שהתארחו אצל אורי סיפרו לנו חוויות מהמפגש: הם הכינו עציצים עם פרחים מבצק סוכר, אפו עוגיות והכינו כדורי שוקולד. ילדי הקבוצה שהתארחו אצל אלה הציגו בפנינו את הקלמר שהכינו וסיפרו לנו על מלחמת הכריות ששיחקו והלונה פארק שבנו מכריות. איזה כיף!

יובל ומיקה הראו לנו את השמפו שהכינו בעצמם וסיפרו לנו אודות מרכיביו ואופן הכנתו. "בקרוב בחנויות"...

בהפסקה אף נהנינו מהפסקה פעילה שהפעילו ילדי כיתה ג1 בלובי החט"צ. תודה רבה לג1 ולמורה אורית. היה מהנה מאד!

הודעה...

הפעילות הכיתתית שתוכננה לט"ו בשבט נדחית ביום ותתקיים ב- 08.02.12, יום רביעי, בשעתיים הראשונות. צוות ט"ו בשבט מתבקש להגיע ביום זה בשעה 08:00. תודה. מחר הילדים יקבלו את רשימת הפריטים שעליהם להביא.

המשך יום נפלא וחמים,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שלישי, 31 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

מה עשינו היום?

בשפה , קראנו ביחד סיפור קצר על ניר והפיל. בתחילה מספרנו את השורות, קראנו קריאה דמומה ואח"כ קראנו בקול יחדיו. נתנו שם לסיפור. לאחר מכן, המחזנו את הסיפור מס' פעמים, ענינו על שאלות  ומילאנו טבלה של יחיד ורבים. בנוסף, התקדמנו בחוברת "מפתח הקסם".

בחשבון , פתרנו תרגילים בתוך ציור של מטרייה וצבענו את המטרייה בהתאם לתוצאות התרגילים. בנוסף, פתרנו תרגילים במחברת.

לתשומת ליבכם

נבקשכם לשלוח לכיתה מגזינים צבעוניים קשיחים (כמו: "לאישה", "את" וכדומה) לצורך הכנת אביזרים לקטע  במסיבת יום המשפחה.

המשך שבוע מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום ראשון, 29 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

היום הקשבנו בהנאה לקריאתם של הילי, אביב, תמר ל., יהלי, דנדי ושירה ז. כל הכבוד!

בחשבון ובשפה המשכנו להתקדם בחוברות.

תודה ליעל שחילקה לנו סוכריות טופי.

בסוף היום, הגיעה הילה, המורה למדעים מהבניין הגדול, והסבירה לנו על הפרויקט "בונים בית לסיסים", השנה בית הספר ייקח חלק בפרויקט זה, פרויקט לשמירת הטבע העירוני ובכך נעזור לסיסים להמשיך ולקנן בעירנו. הסיסים הן ציפורים נודדות מיוחדות שמספרן בעולם הולך ומתמעט עקב תנופת הבנייה והריסת בניינים ישנים שפוגעות קשות בקניהן. מחר יגיעו לבית הספר להתקין את קיני הסיסים.

לתשומת ליבכם,

תאריכים חשובים...

©       ביום ג', 07.02.12 נציין בכיתתנו את ט"ו בשבט.

©      ביום ו', 10.02.12, חלוקת תעודה ראשונה (איזו התרגשות!).

©      ביום ו', 24.02.12, אירוע יום המשפחה בהשתתפות ההורים.

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

 

יום שישי, 27 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

מעט ממה שעשינו היום...

בשפה, כתבנו סיפור בעקבות תמונה. טרם סיימנו את המשימה, נמשיך בשבוע הבא ובחשבון, פתרנו תרגילים.

תמר ל., דנדי, אביב, הילי, שירה ז. ויהלי קיבלו ספרוני לשבת. ביום ראשון נהנה מקריאתם.

בהפסקה, כהרגלנו, רקדנו ונהנינו לנו יחדיו. שוב תודה גדולה לחגית.

אתמול חגגנו למיקה יום הולדת ואכלנו עוגת שוקולד טעימה. מזל טוב למיקה!

לתשומת ליבכם, ישנם ילדים שסיימו את מחברת שפה או חשבון, יש לדאוג למחברת חדשה.

סופשבוע נעים וחמים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 25 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

אתמול חגגנו ליובל יום הולדת ואכלנו עוגה טעימה. מזל טוב ליובל!

היום שמענו חוויות מילדי הקבוצה שהתארחו אצל שי, הם הכינו כדורי שוקולד ומסגרת לתמונה. איזה יופי!

בחשבון, המשכנו להתקדם בחוברת ולפתור תרגילי חיבור וחיסור.

בשפה, התקדמנו בחוברת והמשכנו לתרגל צלילים ומילים שלמדנו וכן צלילים חדשים.

בנוסף, כתבנו דו-שיח בין 2 דמויות הקשורות לט"ו בשבט. לילדים היו רעיונות מקסימים.

בהפסקה רקדנו עם מיכל המורה לספורט. תודה מיכל, נהנינו מאד!

המשך יום מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 22 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

מה היה לנו היום?

בשיעור זה"ב , התייחסנו לנושא חציית כביש בחורף. דיברנו על בעיית הריאות של הנהגים בעונה זו הנוצרת בעקבות הגשם, האדים המצטברים על שמשת הרכב והאפרוריות/ החשיכה שבחוץ. כיבינו את האור בכיתה ונוכחנו לראות שכאשר חשוך יותר, קשה לראות את הצבעים הכהים ולכן חשוב ללבוש בגדים בהירים. העתקנו מהלוח את הכללים החשובים המתייחסים לחציית כביש בחורף ולבסוף, כתבנו שטוזים בנושא זה"ב בחורף, למשל: פעם מחזיר אור נפל לבור, פעם זהירות אכל תות, פעם בגד בהיר שר שיר.

בשיעור שפה , הילדים כתבו סיפור בעקבות תמונה. וכמו תמיד, הרעיונות מקסימים.

בנוסף, הקשבנו בהנאה לשירה גרשון, ליהי, אדם, יעל ומאור, שהקריאו לנו ספרוני. כל הכבוד, אתם נפלאים! נהנינו גם מהסיפור שהקריאה לנו אלה - "ארנבת נמה נום". נהדרת!

בסוף היום, התכבדנו בממתקים מבית הממתקים שהוכן ע"י ילדי הקבוצה שהתארחו אצל שירה פז.

שבוע מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שישי, 20 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

מעט ממה שהיה לנו היום...

הילדים כתבו סיפור במחברת שפה בעקבות תמונה שקיבלו. הסיפורים שכתבו היו מקסימים ויצירתיים כמו תמיד. בנוסף השלמנו טבלה של מילים ביחיד וברבים. הילדים עבדו נפלא. מקסימים!

כל הילדים קיבלו קטע קריאה קצר לשבת "עגילים מזהב". עליהם לאסוף 5 חתימות.

הילדים שקיבלו ספרוני לשבת: אלעד, מאור, ליהי, שירה ג., אדם ויעל. ביום ראשון נקשיב בהנאה לקריאתם.

בהפסקה, רקדנו יחדיו ונהנינו כהרגלנו. איזה יופי לראות את הילדים רוקדים ביחד!

חיכינו וציפינו לבית הממתקים שהקבוצה שהתארחה אצל שירה פז הכינה, והיום זכינו לראות את יצירת המופת. מקסים!

סופשבוע נהדר,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 18 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

היום שמענו חוויות מילדי הקבוצה שנפגשו אצל שירה פז במסגרת פרויקט "חברים מארחים". הילדים סיפרו לנו שהכינו בית מממתקים והבטיחו להביאו מחר. כמו כן, ילדי הקבוצה שנפגשו אצל יואב שיתפו אותנו בחוויות והפעילויות שעשו: ראש דשא ועציץ עם נצנצים. איזה כיף! הילדים מאד נהנים במפגשים הללו ומצפים להם. אלו מכם שטרם ארחו את ילדי הקבוצה, זה הזמן!

המשך יום נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שלישי, 17 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

מה היה לנו היום?

בשפה, התקדמנו בחוברת והמשכנו ללמוד צלילים חדשים.

בחשבון, פתרנו תרגילים עם נעלמים במחברת. הילדים מקפידים לכתוב את התרגילים בתוך המשבצות ולעשות רווח של 2 משבצות בין תרגיל לתרגיל. נהדרים!

ועכשיו להודעות...

©      אין להביא את אוספי המדבקות לבית הספר.

©      הורים שטרם חתמו והחזירו את המסמכים המתייחסים להשתתפות הילדים בהפקה מסחרית שאינה באחריות בית הספר, מתבקשים לעשות זאת בהקדם (שימו לב, חל שינוי קל בנוסח המסמך, ניתן למצוא אותו באתר ביה"ס). גם אם אינכם מסכימים, יש לציין זאת ולהחזיר את המסמך.

©      פתחו יומנים ורשמו: ביום שישי, 24/02/12, תתקיים מסיבת יום המשפחה  בשעות הבוקר.

       פרטים נוספים בהמשך.

המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 15 בינואר 2012 

הורים יקרים שלום,

היום יצאנו להצגה "האוצר שבהר". הילדים התנהגו נפלא. כל הכבוד! תודה גדולה למלווים שלנו -אדווה, אמא של גל ואורן, אבא של תמר ל.

וגם הספקנו קצת ללמוד...

בשפה, חזרנו על צלילים עם חיריק, הרכבנו מילים מצלילים וכתבנו משפטים.

בחשבון, המשכנו להתקדם בחוברת ולפתור תרגילים.

היום, אף חגגנו לבן יום הולדת, הדלקנו נרות, שרנו לבן שיר יום הולדת ולקינוח אכלנו קאפקייקס שוקולד טעימים. מזל טוב לבן!

המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 יום חמישי, 12 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

תזכורת

מי שטרם הביא את חוברת "חיבור וחיסור עד 20 – חלק א", מתבקש להביאה ליום א'.

סופשבוע נעים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 11 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

ביום ראשון הקשבנו בהנאה לאורי, עדן, טל, יובל ועלמה פריד שהקריאו לנו ספרונים. אתם נהדרים!

בשיעור זה"ב, צפינו בשני קליפים: שיר בטיחות בדרכים מפי הקונצונים ושיר הרמזור. בנוסף, הוספנו בועות דיבור לאיש הירוק ולאיש האדום שברמזור. הרעיונות של הילדים היו יצירתיים ומקסימים.

הודעה...

ביום ראשון ה- 15.01 , תצא כיתתנו להצגה "האוצר שבהר".

המשך שבוע נפלא וחמים,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שישי, 06 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

היום כתבנו סיפור לפי תמונות ופתרנו תרגילים בחשבון.

אורי, עדן, יובל, טל ועלמה פריד קיבלו ספרוני לשבת. ביום ראשון נקשיב בהנאה לקריאתם. השבוע אף נהנינו לשמוע את קריאתה של מיכאלה. כל הכבוד! בהפסקה, כמיטב המסורת בימי שישי, רקדנו לנו יחדיו בחצר. איזה כיף!

תזכורת...

ביום שלישי, 10.01.12 יחגגו יום הולדת משותף: אדם, דניאל ק., יהלי, יובל, יעל, מייקי, מיקה, עלמה פ. ושירה ג. יום ההולדת ייערך במוזיאון ת"א ברחוב שדרות שאול המלך 27 בשעה 16:45. לתשומת ליבכם, מלווים יידרשו לשלם דמי כניסה למוזיאון. לשאלות נוספות ניתן לפנות להורי החוגגים. מזל טוב לחוגגים ושיהיה בכיף!

סופשבוע נעים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 04 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

שמחנו לראותכם במסגרת ימי ההורים. לא להאמין איך הזמן עובר ושכמעט חצי שנת לימודים כבר מאחורינו.

וקצת ממה שעשינו ביומיים האחרונים...

בחשבון , המשכנו להתקדם בחוברת ופתרנו תרגילים.

בשפה, התקדמנו בחוברת "מפתח הקסם". בנוסף קראנו את הקטע "נדב הדייג". מספרנו את השורות, קראנו קריאה דמומה ואחר כך קראנו יחדיו בקול בקצב אחיד. סימנו מילים מסוימות בקטע וענינו תשובות מלאות לשאלות. כמו כן, כתבנו סיפור. על הלוח ניתנו 3 התחלות של סיפורים ועל הילדים היה לבחור את ההתחלה המועדפת עליהם ולהמשיך את הסיפור. בתום כתיבת הסיפור נתנו שם לסיפור. הילדים כתבו סיפורים נפלאים! מקסימים!

היום אף נהנינו מקריאתן של גל ויולי. כל הכבוד! כמו כן גל הציגה בפנינו את אוסף הבלוטים שלה. איזה יופי! בנוסף אף נהנינו מהפסקה פעילה בחטיבה הצעירה. תודה רבה לכתה ה'2 ולמורה אנני. את היום המקסים שלנו חתמנו במשחק חברה בחצר "תופסת מכשפה". איזה כיף!

ונעבור להודעות...

©      יש לשלוח לכיתה את חוברת חשבון "חיבור וחיסור עד 20 – חלק א'".

©      ילדים רבים לקראת סיום מחברת שפה, יש לשלוח מחברת חדשה לכיתה.

©      עדיין ישנם ילדים שטרם הביאו קלסר המכיל 10 ניילוניות המחולקות לפי חודשי השנה העברית, אנא שלחו הקלסר לכיתה.

©      פרויקט "חברים מארחים" – ישנן קבוצות שנפגשו פעם אחת או פעמיים בלבד – אנא תאמו מועדים נוספים למפגשים. הילדים מחכים ומצפים למפגשים הללו.

©      להזכירכם, הורים המעוניינים להגיע לכיתה במסגרת שיעורי "הורה-מורה" ולהעביר שיעור בנושא הקשור לתחום מומחיותם, מוזמנים ליצור קשר עימנו לתיאום מועד ההגעה.

©      "הכינה נחמה" קפצה לביקור בכיתתנו. לכבוד האירוע נערוך כולנו מבצע חפיף בסוף השבוע הקרוב. תודה!

 שיהיה המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 01 בינואר 2012

הורים יקרים שלום,

הילדים המקסימים הגיעו היום עם רמזורים מ-ד-ה-י-מ-י-ם ויצירתיים במיוחד. כל הכבוד לילדים ולכם על הירתמותכם וסיועכם בהכנת התוצרים הנפלאים! כל ילד בתורו, הציג את הרמזור שהכין במו ידיו והסביר כיצד הכין אותו וציין את החומרים שבהם השתמש. מדהימים! הרמזורים מוצגים בתערוכה בכיתה. אל תפספסו את התערוכה בימי ההורים!

היום נהנינו גם לשמוע את עלמה זמיר, איגי ומעין קוראים ספרוני. כל הכבוד!

בנוסף, שמענו חוויות מהמפגש של הקבוצה שהתארחה אצל אלעד במסגרת פרויקט "חברים מארחים", הקבוצה הכינה לביבות וכתרים עם נרות. כמו כן, הקבוצה שהתארחה אצל יהלי סיפרה לנו על הפעילויות הנפלאות שעשו: הכנת חיות מפלסטלינה, הכנת סביבונים, אכילת סופגניות ומשחק "מפלצת מחבואים". איזה כיף!!!

ובחשבון, התקדמנו בחוברת ופתרנו תרגילים.

בשפה, הכנו קומיקס: ציירנו דמויות והוספנו להן בועות דיבור.

במדעים, המשכנו לעסוק בנושא החורף.

 שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שישי, 30 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

מה עשינו היום?

בשפה , ערכנו חזרה על צלילים בליווי שירים. איזה ילדים אלופים! קראנו את הקטע "מיקי והנקניק" המספר על כלבלב שובב. מספרנו את השורות, קראנו קריאה דמומה ואחר כך קראנו יחדיו בקול. כמו כן, הצגנו את הסיפור מספר פעמים באמצעות קריין ושחקן. איזה יופי! ענינו על שאלות וסידרנו משפטים בסדר הנכון בהתאם לעלילת הסיפור. לבסוף, הכנו כלבלבים מתוקים  מקיפולי נייר, וכמו תמיד, התוצרים יצירתיים ונפלאים. תמונות יועלו לאתר בהמשך.

בחשבון , לקראת השנה האזרחית החדשה 2012 – כתבנו את הפרטים הידועים לנו (מעין תעודת זהות) על המספר 12, למשל: מספר זוגי, מספר דו ספרתי, השכן הקטן שלו 11 והגדול 13, סכום הספרות שלו 3 (1+2). כמו כן כתבנו תרגילים שהתוצאה שלהם 12 (12+0, 6+6, 10+2).

הילדים המתוקים קיבלו קטע קריאה קצר לשבת. עליהם לאסוף לפחות 3 חתימות. בנוסף, 4 תלמידים קיבלו ספרוני לשבת. עליהם לתרגל את קריאת הספרון לקראת הקראתו ביום ראשון בפני הכיתה.

כמו כן, חגגנו לאדם יום הולדת, שרנו לו שיר, הדלקנו נרות ואכלנו עוגת שוקולד יצירתית וטעימה עם הדמויות של בוב ספוג ופטריק. מזל טוב לאדם!

תודה למיקה על השוקולדים שחילקה לילדים.

וכפי שנהוג בימי שישי, בהפסקה רקדנו יחדיו ונהנינו מאד.

...תזכורות...

©      בימים שני ושלישי, 02-03/01/12 , יתקיימו ימי הורים.

©      לא לשכוח להביא את הרמזורים ליום ראשון, 01/01/12.

שנה אזרחית חדשה נפלאה,

סופשבוע נעים,

מחכות לראותכם,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום חמישי, 29 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

חזרנו מחופשת החנוכה מלאי חוויות, מוטיבציה ללמידה ובגעגוע גדול לחברים בכיתה. התרגשנו מאד לפגוש את הילדים המתוקים.

חגגנו היום יום הולדת ליהלי ואכלנו עוגה טעימה. מזל טוב ליהלי!

...הודעה...

להזכירכם, בתאריכים 02-03/01/2012 בימים שני ושלישי יתקיימו ימי הורים. בעקבות זאת, ביום שני, 02/01/2012 יסתיימו הלימודים בשעה 13:35. ביום זה תפעל הצהרונית עד השעה 15:50 ללא הסעה. על ההורים יהיה לאסוף את הילדים בתום פעילות הצהרונית (בדומה לימי ג').

המשך יום נפלא,                                                                                                                             

שלכם,                                                     

רונית ואפרת

יום שלישי, 20 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

 מעט מהיומיים האחרונים...

 אתמול נפגשנו עם החונכים הנפלאים שלנו לפעילות משותפת לכבוד החנוכה, ואיך לא...זללנו סופגניות מתוקות וטעימות. איזה כיף!

והיום...

v     נהנינו מהפעילות שהכינה מועצת התלמידים והמורה רותם. יצרנו חנוכיות וסביבונים, שמענו סיפורים ועוד. תודה רבה!

v     חילקנו את הנרות עם נקודות האור שהכנתם לילדיכם המתוקים. הילדים התרגשו והתלהבו מהדברים שכתבתם והיו מלאי גאווה. היה מרגש!

v     חולק חוזר ובו מועדי הפגישות לימי ההורים /uploadimages/yemeyhorima.docוכן חולקו דפי עבודה בשפה לחנוכה (חפשו בתיקייה).

v     פתחו את מחברת קשר...

 חופשת חנוכה החל ממחר, 21.12.11, ועד ל- 28.12.11 כולל. נחזור ללימודים ביום חמישי, 29.12.11.

©      חשוב מאד לתרגל את הקריאה במהלך החופש!

 ילדים מתוקים, תיהנו בחופש ושמרו על עצמכם!

חג אורים שמח,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 18 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

 הודעות...הודעות...

חנוכה הנה הוא בא....

©      מחר נציין את חג החנוכה בחטיבה הצעירה במפגש בוקר קצר, נשיר שירים, נדליק נרות ולקינוח נזלול סופגניות טעימות. יש לבוא עם חולצות לבנות.

©      מחר ניפגש עם החונכים שלנו ונחגוג יחדיו את חג החנוכה.

©      ביום שלישי, 20.12.11, תפעיל מועצת התלמידים את החטיבה הצעירה בפעילות מסכמת לחודש כסלו בנושא השונות וחנוכה. לצורך כך, נשמח אם תשלחו עם הילדים ליום זה: דיסקים ישנים, סירים ישנים, קופסאות שתייה, אריזות חלב מקרטון, קופסאות עץ, פקקים של בקבוקים, קופסאות פלסטיק. בנוסף, כל תלמיד מתבקש להביא: קלמר (ובו צבעים, מספריים ודבק), עיתון (רצוי צבעוני), 2 בקבוקי שתייה ריקים.

©      הילדים המתוקים קיבלו משימה להכין רמזור לשיעור זה"ב (לשיעור שיתקיים לאחר החופשה). הרמזור יכול להיות עשוי מכל חומר אפשרי, כגון: קופסאות, פקקים, גלילי נייר, כוסות, פלסטלינה, דאס, נוצות והיד עוד נטויה. את הרמזורים נציג בתערוכה בכיתה.

©      תודה למשפחת קליין על השטיח הנהדר.

©      בתאריכים 02-03/01/12 יתקיימו ימי הורים. טבלת מועדי הפגישות תימסר לילדים ביום שלישי הקרוב ותופץ במייל.

 

 וקצת ענייני חברה.. היום הציגו בפנינו ילדי הקבוצה שהתארחו אצל שירה גרשון את החנוכייה הנפלאה שהכינו במו ידיהם. מקסיםםם! כמו כן, ילדי הקבוצה שהתארחה אצל טל סיפרו לנו על הפעילויות הנהדרות שטל ארגן להם. כל הכבוד! איזה מתוקים אתם!

חג אורים שמח,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שישי, 16 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

מה עשינו היום?

בשפה, קראנו קטע קצר על "סופגנייה", המחזנו את הקטע בכיתה באמצעות משחק תפקידים. לאחר מכן קראנו קטע נוסף אודות "סביבון". גם קטע זה הומחז בכיתה. ענינו תשובות מלאות לשאלות המתייחסות לקטע ולבסוף ציירנו סביבון.

בחשבון, תרגלנו את החומר הנלמד ופתרנו תרגילי חשבון במחברת.

בהפסקה הראשונה, רקדנו ופיזזנו לצלילי שירי ילדים. נהנינו כהרגלנו. איזה יופי לראות את כל ילדי הכיתה רוקדים יחדיו.

סופשבוע נעים,

שלכם, רונית ואפרת

יום חמישי, 15 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

היום חולקו ספרונים ל: עלמה א., שחר, דניאל רוזנצויג, גל, יואב, אלה ויולי. ביום ראשון נאזין בהנאה לקריאתם.

הקבוצה שהתארחה במסגרת פרויקט "חברים מארחים" אצל דניאל קייזמן שטראוס, הציגה בפנינו את השוקולדים שהכינה. איזה יופי! ילדי הקבוצה מתבקשים להחזיר לדניאל את התבניות לאחר שיזללו את השוקולדים.

היום אף נהנינו מהפסקה פעילה שהפעילה כיתה ה1 והמורה הילה. תודה רבה, היה מהנה ביותר!

המשך יום נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 14 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

אז מה עשינו היום...

הבוקר שלנו נפתח בהאזנה לקריאתו של רועי.  כל הכבוד על קריאתך, המשך כך! לאחר מכן חברי הקבוצה שהתארחה אצל יולי במסגרת פרויקט "חברים מארחים", הציגו בפנינו את החולצה שהכינו במהלך המפגש. מקסים! איזה כיף לראות כי פרויקט "חברים מארחים" זוכה להצלחה רבה. הילדים מגיעים לכיתה עם חוויות ותוצרים נפלאים.

המשכנו לעסוק בנושא חג החנוכה, קראנו משפטים וציינו אם הם קשורים לחג או לא, השלמנו סדרה של סמלים הקשורים לחג, התאמנו מילים לתמונות של סמלי החג וכדו'. למדנו את הכללים לכתיבת דו-שיח וכתבנו דו-שיח דמיוני בין שניים מסמלי חג החנוכה בהתאם לבחירתנו, למשל: בין לביבה לסופגניה.

חנה הסטודנטית העבירה לילדי הכיתה פעילות חקר אודות התנהגות השמן במפגש עם מים/ מים עם פטל. בתחילה שיערנו מה יקרה ואחר כך בדקנו אם השערתנו נכונה. נוכחנו לראות כי השמן צף ונוצרו 2 שכבות נפרדות: שכבה אדומה תחתונה ושכבה צהבהבה עליונה. תודה לחנה, היה מאד מעניין.

בשיעור עם איריס הכינו הילדים ספרון בנושא החורף. בנוסף, הילדים חולקו לזוגות וכל ילד צייר את אחד מסמלי החג וחילק את הציור לקטעים עם מספרים. בתחתית העמוד רשם מקרא, כלומר התאים לכל מספר – צבע אחר, על מנת שבן הזוג יוכל לצבוע את הציור בהתאם להוראות.

בחשבון , התקדמנו בחוברת "הכרת המס' עד 20", המשכנו לעסוק ברצף המספרים, שכן גדול ושכן קטן, הוספת פריט אחד לכמות מסוימת, הפחתת פריט אחד מכמות.

 אתמול חגגנו לעלמה פריד יום הולדת. שרנו, הדלקנו נרות וזללנו סופגניות קטנטנות וטעימותתת. מזל טוב לעלמה!

 תזכורות והודעות...

v       לא לשכוח לשלוח לכיתה למחר את השבלונה של הנר עם נקודות האור של ילדכם.

v       יש לצייד את ילדכם במספריים ודבק סטיק. ילדים רבים מגיעים ללא ציוד זה.

v       אנא בדקו אם ילדכם סיים את מחברת שפה (10 שורות) ושלחו מחברת חדשה במידת הצורך.

v       עברו עם הילדים המתוקים על קטעי הקריאה והצלילים המופיעים בחוברת "מפתח הקסם". חשוב להתאמן בקריאה כל יום!

  יום מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שלישי, 13 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

 תזכורת קטנה...

לא לשכוח לשלוח לכיתה את השבלונה של הנר עם נקודות האור של ילדכם במעטפה סגורה עד ליום ה', 15.12.11.

יום נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 11 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

מעט ממה שעשינו היום...

התרגשנו לראות את ההתלהבות והתוצרים הנפלאים של הקבוצות במסגרת פרויקט "חברים מארחים" וזללנו עוגיות טעימות שהוכנו על ידי הקבוצה שהתארחה אצל תמר ב. איזה פינוק!

נהנינו לשמוע את קריאתם של מייקי, יולי ודניאלה רוזנצויג. הייתם נהדרים, כל הכבוד! ילדי הכיתה הקשיבו לקריאה בקשב רב ובסוף מחאו כפיים בהתלהבות.

בשיעור זה"ב , עסקנו בחציית כביש במעבר חציה עם רמזור. הבחנו בין רמזור להולכי רגל ורמזור לכלי רכב. נוכחנו לדעת כי המילה רמזור מורכבת מהמילים: רמז + אור. הדגמנו כיצד חוצים במעבר חציה עם רמזור והדגשנו כי חשוב להביט לצדדים לפני שחוצים את הכביש גם כאשר מופיע האור הירוק.

בחשבון , התחלנו את חוברת "הכרת המספרים עד 20". חזרנו על ההבחנה בין מס' זוגי לאי זוגי, השלמנו רצף של מספרים.

במדעים , סיימנו את הנושא המתייחס לחוש המישוש והתחלנו לעסוק בסממני עונת החורף.

בנוסף, הסטודנטית שלנו הדס העבירה לקבוצות ילדים פעילויות שונות בחשבון הקשורות לחג החנוכה. תודה להדס על הפעילויות המקסימות. במהלך כל השבוע ניהנה מהפעילויות לחנוכה שהדס הכינה לנו.

תודה רבה לגל ולמשפחתה על השעון שהביאה היום לכיתה.

תזכורות...

v     ישנם עדיין ילדים שטרם הביאו את החוברת "הכרת המספרים עד 20". יש לשלוח את החוברת ולהשלים את הנעשה בכיתה.

v     כפי שהבטחנו, היום חולקה השבלונה של הנר (חפשו בתיקייה). כפי שכבר צוין, עליכם ההורים לכתוב בתוך הנר את נקודות האור של ילדכם, לגזור, לקשט כרצונכם ולשלוח לכיתה חזרה במעטפה סגורה עד ליום ה', 15.12.11.

 שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

 

יום שישי, 09 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

אז מה היה לנו היום?

בשפה , סידרנו מילים מבולבלות הקשורות לחנוכה בסדר הנכון. המשימה לא היתה פשוטה, אך הילדים עמדו בה יפה. כל הכבוד!

בחשבון , צבענו כד שמן בהתאם לפתרונות שקיבלנו מתרגילי חשבון.

בהפסקה פיזזנו ורקדנו בחצר. היה כיף!

היום קיבלו ספרוני: מייקי, דניאלה רוזנצויג, רועי ויולי. ביום א' נקשיב בהנאה לקריאתם.

כל ילדי הכיתה קיבלו קטע קצרצר לשבת.

 סופשבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום חמישי, 08 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

 תזכורות...

      v     ילד שטרם הביא את החוברת בחשבון "הכרת המספרים עד 20", מתבקש להביאה.  ביום ראשון מתחילים...

v     ילד שטרם הביא קלסר עם ניילוניות המחולקות לפי חודשי השנה, מתבקש להביאו לשיעור עם איריס.

 

הודעות...

 

v     מחר נחלק ל-4 תלמידים ספרון על מנת שיתאמנו על הקריאה במהלך סוף השבוע. את הספרון יקריאו ביום ראשון בפני ילדי הכיתה.

v     במסגרת פעילויות חג החנוכה, ביום ראשון נחלק לילדים המתוקים שבלונות של נרות (יוכנסו לתיקיות).עליכם ההורים לכתוב בתוך הנר את נקודות האור של ילדכם, לגזור, לקשט כרצונכם ולשלוח לכיתה חזרה במעטפה סגורה עד ליום ה', 15.12.11.

 

המשך יום מקסים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 07 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

מעט ממה שעבר עלינו היום...

בחשבון, התקדמנו בחוברת. הכרנו את ערכי האותיות א-י (1-10), התאמנו מספרים לאותיות והרכבנו שמות מאותיות אלה. הכרנו את החצי  והרבע של כמות וצורה.

עוד רגע מסיימים את החוברת בחשבון, לא לשכוח לשלוח את החוברת הבאה "הכרת המספרים עד 20".

בשפה , המשכנו להתקדם בחוברת "מפתח הקסם". במחברת שפה הדבקנו משפטים וציירנו ציורים בהתאם וכן הילדים כתבו משפטים בעצמם ממילים שהיו כתובות על הלוח.

זללנו סופגניות מתוקות וטעימות. תודה רבה לעדן ולמשפחתה על הסופגניות.

כמו כן, שמענו חוויות מהמפגש השני של קבוצה מס' 7. הקבוצה הפתיעה אותנו בעוגיות טעימות בצורת שמנו והכיתה (א1).  התרגשנו מאד!

בנוסף, עשינו סדר בסווצ'רטים והעליוניות שהיו בכיתה. יש להקפיד לרשום את שם הילד והכיתה על העליוניות.

יום נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

 

יום שלישי, 06 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

מס' עדכונים...

היום נערך מבדק בחשבון על הנושאים שנלמדו.

החל ממחר נתחיל בפרויקט הקראת ספרון בכיתה. בכל פעם יקבלו מס' ילדים ספרון לביתם. בבית יהיה עליהם להתאמן ולהתכונן על קריאה קולית של הספרון ולאחר מכן יקריאו את הספרון בכיתה בפני הילדים. אנו ממליצות בחום לכולכם להקשיב לילדכם בקריאתו. הקריאה הקולית משפרת את שטף הקריאה, מעלה את הביטחון והקריאה נעשית יותר חווייתית.

בקרוב נתחיל בשיעורי "הורה-מורה". הורים המעוניינים להגיע לכיתה להעביר שיעור בנושא הקשור לתחום מומחיותם, מוזמנים ליצור קשר  עם רונית לתיאום מועד ההגעה.

בנושא פרויקט "חברים מארחים". הקבוצות שטרם נפגשו, מתבקשות לעשות זאת בהקדם,  וכמובן רצוי להתחיל לחשוב ולתכנן את המפגשים הבאים... הילדים מחכים לכך בכיליון עיניים...

המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 04 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

אנא שלחו עם ילדכם את חוברת שבילים "הכרת המספרים עד 20".

שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

יום שישי, 02 בדצמבר 2011

הורים יקרים שלום,

השבוע הצטרף לכיתתנו תלמיד חדש מהכיתה המקבילה בשם שון. הילדים המתוקים שלנו קיבלו אותו בצורה חמה ולבבית. בהצלחה!

 ומה עוד...

בגיאומטריה , התקיים היום מבדק. המבדק כבר נבדק והוחזר. כל הכבוד לילדים!

בשפה, סידרנו משפטים מבולבלים בסדר הנכון. חשוב לחזור על הצלילים והמילים שנלמדו וכן על קטעי הקריאה בחוברת "מפתח הקסם".

בחשבון, המשכנו להתקדם בחוברת ולהרכיב 4 תרגילים לשלם וחלקיו.

היום בהפסקה הראשונה רקדנו בחצר יחדיו לצלילי שירי ילדים. היה כיף! תמונות יועלו לאתר.

 סופשבוע נעים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 30 בנובמבר 2011

הורים יקרים שלום,

 מעט ממה שעשינו השבוע...

בחשבון , חזרנו על נושא התאמת 4 תרגילים לשלם וחלקיו. כתבנו במחברת שלם ו-2 חלקים והתאמנו להם 4 תרגילים (2 תרגילי חיסור ו-2 תרגילי חיבור).

 בשפה, סידרנו משפטים מבולבלים בסדר הנכון. ראשית קראנו את המשפט המבולבל, לאחר מכן מספרנו את המילים במשפט לפי הסדר הנכון ולבסוף העתקנו את המשפט התקין. כמו כן, הילדים כתבו משפטים בעצמם במחברת ממילים שונות שהיו כתובות על הלוח. לאחר מכן בחרו אחד מהמשפטים וציירו לו ציור מתאים.

ובנושא החברתי , הילדים היו מאד נרגשים ונלהבים לספר על המפגשים במסגרת פרויקט "חברים מארחים". כל קבוצה הוזמנה לספר ולשתף את יתר ילדי הכיתה בחוויות מהמפגשים. החוויות והתוצרים שהוצגו בכיתה היו נפלאים ויצירתיים עם חשק לעוד... כל הכבוד לכם על שיתוף הפעולה והיצירתיות! הקבוצות שטרם נפגשו, מתבקשות לעשות זאת בהקדם,  וכמובן כדאי להתחיל לחשוב ולתכנן את המפגשים הבאים...  

הבוקר פתחנו את היום במשחק חברה בחצר "תופסת מכשפה". תמונות יועלו לאתר. בנוסף נהנינו היום מהפסקה פעילה שהפעילה כיתה ד2 והמחנכת אילה. תודה רבה, היה מהנה!

כמו כן, חגגנו ליעל יום הולדת, שרנו ואכלנו עוגת שוקולד טעימה. מזל טוב ליעל!

 הודעה...

אנא מכם וודאו כי הקלמר של ילדכם מאובזר כראוי וכולל בתוכו גם עפרונות צבעוניים מכל הצבעים, מספריים ודבק סטיק.

 המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 יום ראשון, 27 בנובמבר 2011

הורים יקרים שלום,

 פרויקט "חברים מארחים" יצא לדרך, וכבר זכינו לשמוע חוויות ולראות תמונות ותוצרים מהמפגשים שהתקיימו. איזה יופי!!! היום יתקיימו מפגשים נוספים וכן במהלך השבוע. הילדים מתרגשים מאד ומצפים למפגשים בכיליון עיניים. מקסימים!

 ביום חמישי שעבר נפגשנו בספרייה עם החונכים שלנו , ילדי כתה ו'1. הגדולים קראו לנו סיפורים ואנו הקשבנו בהנאה. היה כיף! תמונות הועלו לאתר. ובאותו עניין, מידי יום ראשון, אנו ממשיכים להיפגש עם החונכים שלנו בחצר ולבלות עימם בנעימים את ההפסקה הראשונה.

 היום המשכנו לעסוק בזה"ב בהבחנה בין כביש למדרכה. סימנו מילים המתחרזות עם מדרכה וכביש בהתאמה. ציירנו במחברת כביש או מדרכה לפי בחירתנו והוספנו בועת דיבור לציור, הילדים כתבו בהתאם לשמיעה. התוצרים מקסימים!!!

 בחשבון, התקדמנו בחוברת והתאמנו 4 תרגילים לשלם וחלקיו (2 תרגילי חיבור ו-2 תרגילי חיסור), לדוגמא: לשלם 7 והחלקים 3, 4 : 3+4=7, 4+3=7, 7-3=4, 7-4=3 . כאשר לשלם יש 2 חלקים תאומים, ניתן ליצור 2 תרגילים בלבד, לדוגמא: השלם 6 והחלקים 3,3 : 3+3=6, 6-3=3.

 חשוב מאד לתרגל בבית את הצלילים והמילים שנלמדו.

מומלץ לחזור על קטעי הקריאה בחוברת מפתח הקסם 1.

  שבוע נפלא,

רונית ואפרת

יום שישי, 25 בנובמבר 2011

הורים יקרים שלום,

 מעט ממה שעשינו היום...

בשפה , הבחנו בין פעלים בזכר לפעלים בנקבה, למשל: ישב – ישבה. את ההבחנה בין המינים עשינו בטבלה מסודרת במחברת שפה ולאחר מכן יצרו הילדים בעצמם משפטים הכוללים את אחד הפעלים שבחרו מהטבלה. כל הכבוד לילדים על ההעתקה מהלוח באופן מסודר וכתיבת המילים בתוך השורות. בנוסף, קיבלו הילדים קטע קריאה לשבת "דנה והכלבה", אותו עליהם להקריא לכם ולבני משפחה נוספים לפחות 3 פעמים.

בחשבון , ערכנו חזרה על תרגילי חיבור וחיסור. הילדים העתיקו תרגילים מהלוח למחברת באופן מסודר בהתאם לכללים ופתרו. כל הכבוד!

הודעה...

ביום שישי ה-02.12.11 יתקיים מבדקון בגיאומטריה בנושא מדידות אורך. חובה להביא סרגל למבדק ורצוי לחזור על החומר בבית. בהצלחה!

 סופשבוע נעים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 23 בנובמבר 2011

הורים יקרים שלום,

מעט מהימים האחרונים...

במדעים, למדנו כי בכדור הארץ יש הרבה מאד מים. למעשה, רוב שטחו (כ- 70%) מכוסה במים (ימים ואוקיינוסים) והיתר יבשה. גם בגוף האדם - המים מהווים 70% ממשקלו . נוכחנו לדעת כי השתייה נחוצה להפעלת כל מערכות גופנו  וכי הכליות זקוקות אף הן לכמות נוזלים מספקת על מנת לפעול באופן תקין ובכדי שלא ייווצרו אבנים בכליות (המלוות בכאבים איומים). אפילו ראינו אבנים אמיתיות שהוצאו מכליות אמיתיות.

 בחשבון, השבוע התקיים מבדק בחשבון על הנושאים שנלמדו. בנוסף המשכנו להתקדם בחוברת ולפתור תרגילים. חזרנו והדגשנו חוקים שונים: מספר פחות אחד שווה למספר השכן הקטן, מספר פחות אפס שווה לאותו המספר, מספר פחות המספר השכן הקטן שווה לאחד, מספר פחות אותו מספר שווה לאפס. תרגלנו כתיבה נכונה במחברת, כתיבת התרגיל משמאל לימין, כתיבת המספרים בתוך המשבצות ורווח של שתי משבצות בין תרגיל לתרגיל. משימה זו אינה פשוטה, אך הילדים מצליחים לעמוד בה. כל הכבוד!

 בשפה, במהלך השבוע האחרון הילדים נבדקו בקריאת צלילים ומילים שנלמדו ואף משפטים שלמים. בנוסף המשכנו להתקדם בחוברת "מפתח הקסם".

 השבוע נהנינו מהפסקה פעילה. תודה רבה לילדי כיתה ג1 ולמורה אורית. בנוסף הספקנו לחגוג לשי יום הולדת. שרנו לו שיר יום הולדת ואכלנו עוגת שוקולד טעימה מעוטרת ב"ספידי" המכונית. מזל טוב לשי!

 הודעה...

v     נבקשכם לשלוח עם ילדכם חבילת מגבונים לכיתה.

 

המשך שבוע נפלא,

     שלכם,

     רונית ואפרת

 

יום ראשון, 20 בנובמבר 2011 

הורים יקרים שלום,

לתשומת ליבכם , הפעילות במסגרת פרויקט "חברים מארחים" הינה פעילות ביתית ללא מפעיל חיצוני, המיועדת ל-5 ילדי הקבוצה בסיוע הורי הילד המארח בלבד. הפעילות אינה מיועדת להורים נוספים ו/ או אחים. התאריך שנקבע למפגש הראשון הינו: 27.11.2011. בהצלחה!

 ישנם ילדים שמגיעים ללא קלמר מאובזר כראוי. נודה באם תבדקו עם ילדכם שהקלמר שלהם מכיל בתוכו: 3 עפרונות מחודדים, מחק, מחדד, סרגל, עפרונות צבעוניים, מספריים ודבק סטיק.

 המשך שבוע נפלא,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שישי, 18 בנובמבר 2011

הורים יקרים,

מהיומיים האחרונים...

בחשבון, עשינו חזרה למבדק שיתקיים ביום ראשון ובנוסף תרגלנו את נושא השלם וחלקיו ומיקומם בתרגילי החיבור והחיסור. בתרגילי חיבור יבוא השלם בסוף התרגיל לאחר סימן השווה (התוצאה) ובתרגילי חיסור יבוא השלם בתחילת התרגיל. סימנו את השלם באדום ואת החלקים בירוק.

  בשפה,  צירפנו צלילים שלמדנו למילים ולאחר מכן הרכבנו משפטים שלמים ממילים אלו. הילדים גילו התלהבות רבה בהרכבת משפטים בעצמם. כל הכבוד! בנוסף חולק לילדים קטע קריאה קצר לשבת. עליהם לאסוף שלוש חתימות מינימום.

 תזכורת:

ביום ראשון יתקיים מבדק בחשבון.

 סופשבוע נעים וחמים,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 16 בנובמבר 2011

הורים יקרים שלום,

ברצוננו להודות לכם  על תרומתכם וסיועכם בתורנות ההסעות בבוקר. כל הכבוד! מילאתם תפקיד חשוב מאד.     

שמחנו לשמוע כי כל ילדי הכיתה הגיעו לחגוג עם ילדי יום ההולדת את שמחתם. שמענו חוויות נפלאות מפי הילדים. נראה כי הילדים נהנו מאד מהאירוע – כן ירבו. מזל טוב!

 וקצת ממה שלמדנו השבוע...

בחשבון , התחלנו לעסוק בתרגילי חיסור, מיקום השלם בתרגיל חיסור וההבדל בין תרגיל חיבור לחיסור. לתשומת ליבכם,  ביום ראשון הקרוב יתקיים מבדק על הנושאים שנלמדו מתחילת השנה: רצף מספרים, מספרים שכנים, סימני קטן, גדול, שווה, מספרים זוגיים ואי זוגיים, שימוש בדסקיות, שלם וחלקיו ותרגילי חיבור וחיסור.

בשפה , אנו ממשיכים במרץ לתרגל את הצלילים והמילים שנלמדו עד כה ובמקביל מתקדמים בחוברת "מפתח הקסם".

בשיעור זה"ב , הדגשנו את ההבדל בין המדרכה לכביש: הכביש מיועד לכלי רכב (מכוניות, אוטובוסים, מוניות, אופנועים, משאיות, ניידות משטרה וכדו') והמדרכה מיועדת להולכי רגל. ערכנו משאל בנוגע לכללי ההתנהגות במדרכה (למשל: אסור לשחק על המדרכה וכו').

וגם..

השבוע נהנינו משתי הפסקות פעילות בחטיבה הצעירה. תודה רבה לכתה ג'2 ולמורה שונטל ולכיתה ד'1 ולמורה ציפי - היה כיף!

להזכירכם, ילדי הכיתה חולקו ל-8 קבוצות במסגרת פרויקט "חברים מארחים". נבקשכם לתאם את המפגש הראשון של כל הקבוצות במקביל ל-27.11.11 .   החוזר שחולק מצורף בשנית /uploadimages/friends.doc. מחכות לשמוע חוויות מהמפגשים...

שלכם,

רונית ואפרת

יום שישי, 11 בנובמבר 2011

הורים יקרים שלום,

עוד קצת ממה שהיה לנו השבוע...

השבוע, במסגרת שיעור מדעים יצאנו לפעילות חקר בחצר בית הספר. צפינו באובייקטים ובעצמים שונים (מבנים, עצים, עלים, פרחים וכו') באמצעות זכוכית מגדלת ומשקפת ובלעדיהן. ראינו כי זכוכית המגדלת מגדילה את העצמים והמשקפת מסייעת בצפייה למרחק ומאפשרת לנו לראות עצמים רחוקים כשהם נראים גדולים יותר וקרובים יותר מאשר בצפייה בעין ללא משקפת. תמונות מהפעילות ניתן לראות באתר.

במלאות 16 שנה לרצח יצחק רבין, דיברנו על פועלו ועל תפקידיו החשובים. כמו כן שוחחנו על סובלנות ועל הכבוד שעלינו לתת לאנשים שונים בעלי דעות שונות משלנו וכן על החשיבות בהידברות לעומת השימוש באלימות.

בחשבון, המשכנו לתרגל את נושא תרגילי החיבור. מצאנו זוגות של תרגילים דומים ואף הוספנו תרגיל דומה משלנו, פתרנו תרגילי חיבור המוצגים בצורה קצת שונה מהרגיל – לוח חיבור.

בשפה, לסיום הפעילות לכבוד הצליל בָ, הכנו כובעים מדפי נייר/ עיתונים, קישטנו אותם במדבקות, גזרי נייר, נוצות וצבעים. לאחר סיום הכנת הכובעים, הילדים הפכו לדוגמנים ועלו על המסלול עם יצירת המופת שלהם - הכובעים המקסימים. תמונות מהפעילות ניתן לראות באתר.

עבדנו במחברת שפה על ההבדל בין זכר לנקבה וראינו כי לנקבה מוסיפים קמץ וה' שותקת ( ָה ) ושווא ( ְ )במקום הפתח, למשל: שחר לָמַד ואילה לָ מְ ד ָה .

 היום אף קראנו טקסט קצר "הארנב של מיה". תחילה מספרנו את השורות, לאחר מכן קראנו קריאה דמומה, אחר כך קראנו כולנו יחד קריאה קולית ולבסוף הילדים קיבלו שורה להקראה. לאחר מכן, הילדים קיבלו את אותו הטקסט אך הפעם עם מילים חסרות, אותן היו צריכים להשלים בהתאם לטקסט המלא. ו"לקינוח" יצרנו שרשרת מנייר של אחת הדמויות המוזכרות בטקסט (בן/ בת). התוצרים יצאו מקסימים. תמונות יועלו לאתר.

 הודעה

יש לשלוח לכיתה את שקית האביזרים של גיאומטריה.

 שבת שלום וסופשבוע נעים,

שלכם, רונית ואפרת

 

 

 יום שלישי, 08 בנובמבר 2011

הורים יקרים שלום,

מה היה לנו השבוע?

בחשבון , המשכנו לפתור תרגילי חיבור ולהתאים להם את השלם והחלקים, פתרנו תרגילי חיבור שבו אחד החלקים הוא 0 וגילינו כי השלם שווה לחלק האחר שאינו 0. כמו כן, למדנו דרך נוספת להבחין בין מס' זוגי למס' אי זוגי – בחוברת הקודמת הבחנו בין מס' זוגי לאי זוגי ע"י סידור בזוגות, וכעת נוכחנו לדעת כי מס' הוא זוגי, אם ניתן לחלקו לשתי קבוצות שוות גודל (למשל: המס' 6 הוא זוגי משום שניתן לחלקו לשני חלקים שווים  3 ו- 3).

בשפה , המשכנו להתקדם בחוברת "מפתח הקסם" ובנוסף עבדנו על סידור משפטים מבולבלים. סידרנו את המשפטים המבולבלים למשפטים תקינים וניסינו לא לשכוח לשים נקודה בסוף המשפט. בהמשך לפעילות לצליל בַ, סימנו את הצליל בקטע מתוך "כובע קסמים" של לאה גולדברג וכל ילד צייר  את כובע הקסמים שלו.

 בשיעור זה"ב, חזרנו על כללי הבטיחות בהסעה. הקשבנו לסיפור על יואב שנסע לבית הספר בהסעה, אך לא שמר על כללי הבטיחות. הילדים התבקשו לומר מהם הכללים שיואב הפר. סימנו תמונות של מילים המסתיימות בצליל "וּת" (מילים המתחרזות עם "חגורת בטיחות", למשל: תות). לבסוף כל ילד עיצב דמות מחגורת בטיחות.

 מס' הודעות:

v     נבקשכם לבדוק שהקלמרים מאובזרים כראוי: 3 עפרונות מחודדים, מחק, מחדד, צבעי עפרון/ פסטל, סרגל, מספריים, דבק סטיק.

v     לתשומת ליבכם, באתר ביה"ס בסרגל העליון נוסף קישור בשם  "חט"צ". בקישור זה יופיעו הודעות ועדכונים מאיריס, מנהלת החט"צ ומיכל היועצת.

v     במטרה לתת מענה לזמן הפנוי של הילדים בהפסקות בחט"צ, נשמח לקבל ספרים ומשחקים  במצב טוב. אלה יוצבו במרחב בלובי.

v     בשבוע הבא נתחיל בחגיגות ימי ההולדת המשותפים . ביום שלישי 15.11.11 בשעה 16:30 יחגגו: אלה נחום, מיכאלה קופר, יולי שגיא, אורי איתן, שי פרי, עלמה אילן, תמר ברימר יפת, מעין נמרוד ,שירה פז וטל ברוש. יום ההולדת יתקיים ב"חוויה האולימפית" ברח' שטרית 6 בבניין האולימפי שבהדר יוסף בת"א, בסמוך לגני יהושע ופארק הירקון. פרטים נוספים נשלחו במייל ע"י ההורים המארגנים. חשוב מאוד להגיע ולכבד את החברים החוגגים.

המשך שבוע נפלא,

שלכם, רונית ואפרת 

יום שישי, 04 בנובמבר 2011 

הורים יקרים שלום,

מעט מהיומיים האחרונים...

בחשבון , המשכנו לתרגל את נושא השלם והחלקים ותרגילי החיבור המתאימים. עבדנו במחברת: גזרנו והדבקנו כרטיסיות של קבוצות ילדים (החלקים) וכרטיסיות של סירות עם מקומות הישיבה (השלם) והתאמנו תרגיל חיבור מתאים.

בשפה , לכבוד הצליל בָ, דיברנו על כֹּובָעִים והזכרנו סוגים שונים של כובעים, למשל: כובע ליצן, כובע שוטר, כובע טבח, כובע גרב, כובע מצחייה, כובע קש, כובע קוסם וכו'. בנוסף שמעו הילדים את הסיפור "כובע קסמים" מאת לאה גולדברג.

 חשוב מאוד לחזור ולתרגל מידי יום את הצלילים והמילים שנלמדו בכיתה.

אתמול אף חגגנו לעלמה אילן יום הולדת ואכלנו כדורי שוקולד טעימים וצבעוניים. מזל טוב לעלמה!

סופשבוע נעים לכולם ושבת שלום,

שלכם,

רונית ואפרת

יום רביעי, 02 בנובמבר 2011

הורים יקרים שלום,

היום, בשיעור עם איריס, לכבוד הצליל בָּ, הכינו הילדים ספרונים בנושא סוגי בתים. ניתנה לילדים האפשרות לבחור בין סוגי בתים של בני אדם, כולל בתים דמיוניים לבין סוגי בתים של בעלי חיים. הילדים ציירו סוגים שונים של בתים בהתאם לבחירתם והתנסו בכתיבת שמות הבתים בהתאם לשמיעה. עלינו לציין, כי התוצרים היו מקסימים!

תזכורת, אלו שטרם הביאו קלסר המכיל 10 ניילוניות המחולקות לפי חודשי השנה העברית, מתבקשים להביאו לכיתה.

שלכם, רונית ואפרת

 

יום שלישי, 01 בנובמבר 2011

הורים יקרים שלום,

השבוע לראשונה, התנסו הילדים ביציאה להסעות ללא ליווי החונכים מכיתה ו'. עלינו לציין כי הילדים התפזרו להסעות בצורה מופלאה וגילו אחריות ובגרות. כל הכבוד לילדים הנהדרים! לכל ילד הוצמדה לתיק "טבלת הסעות" אשר כוללת את מספרי ההסעות חזרה בהתאם לימים והשעות + מספר טלפון של ההורה.

פרויקט "חברים מארחים" יוצא לדרך. ילדי הכיתה חולקו ל- 8 קבוצות של 5 ילדים. כל ילד יארח את שאר חברי הקבוצה בביתו (פרטים מלאים בדף שחולק היום ובקובץ המצורף /uploadimages/friends.doc). פרויקט זה הינו בעל חשיבות עליונה ובאמצעותו הילדים יזכו להכיר חברים נוספים. שיתוף הפעולה שלכם חשוב מאוד הן מבחינת ההסעות לחברים והן מבחינת הכנת פעילות מתאימה לקבוצה. שיהיה בהצלחה!

בשפה , המשכנו להתקדם בחוברת "מפתח הקסם", ליצור מילים מצלילים נפרדים.

בחשבון , המשכנו לעסוק בנושא השלם וחלקיו, להרכיב תרגילי חיבור ולחזק את הקשר בין תרגיל חיבור ותוצאה לבין השלם והחלקים, גילינו כי השלם בתרגיל חיבור הוא התוצאה והחלקים הם המחוברים. ראינו כי כאשר שני החלקים שונים זה מזה (למשל: 3, 4) ניתן ליצור שני תרגילי חיבור: 4+3 או 3+4 (להחליף את סדר המחוברים) והתוצאה (השלם) 7 לא תשתנה – "חוק החילוף" בחיבור.

 המשך שבוע נפלא,

שלכם, רונית ואפרת

 יום שבת, 29 באוקטובר 2011

הורים יקרים שלום,

 היום נפגשנו משפחת א/1, הורים, ילדים ואחים למפגש גיבוש בשמורת חוף השרון, שמחנו והתרגשנו מאוד לראות את כולכם.  ברצוננו לומר כי היה מהנה ומוצלח במיוחד! זה הזמן והמקום להודות לצוות היקר על הארגון:  תודה גדולה לשגיא (שחר) ולהורים של  עדן, מייקי, דניאל ק., עלמה ז. ומתן וכן ליתר ההורים ששיתפו פעולה עם הצוות וסייעו להצלחת האירוע  –  כל הכבוד!  היה תענוג והכל בזכותכם! תמונות מהמפגש יועלו לאתר.

וכעת מעט ממה שלמדנו השבוע...

בחשבון המשכנו להתקדם בחוברת "חיבור וחיסור עד 10", המשכנו לתרגל את נושא השלם וחלקיו וייצוגם בעזרת הפסים והדסקיות. למדנו את המושג "מס' תאומים" (למשל את השלם 4 אפשר לחלק ל-2 חלקים זהים 2 ו-2/ מס' תאומים). כמו כן, התחלנו לעסוק בתרגילי חיבור. הכרנו את הסימנים "ועוד" (+) ו"שווה" (=).

 בשפה המשכנו להתקדם בחוברת "מפתח הקסם" ולתרגל את הצלילים והמילים שנלמדו עד כה. נחזור ונאמר כי חשוב מאוד להמשיך לתרגל גם בבית. הרכבנו מילים מהצלילים שלמדנו ואף הרכבנו משפטים ממילים שלמדנו.       

בנוסף, בשיעור עם איריס, לכבוד הצליל חָ, קראנו את השיר על החתול  "רֹגֶז" מאת מרים ילן שטקליס. בתחילת השיעור הילדים נשאלו אודות הידוע להם על חתולים. עלינו לציין כי הילדים גילו ידע רב (למשל, נאמר כי: חתולים הם יונקים, ממשפחת החתוליים,  מכשכשים בזנב כשהם מתוחים או עצבניים, זוקפים את זנבם כשהם חשים ביטחון ועוד). בהמשך סימנו את הצליל חָ/ חַ/ חֲ  בשיר, התייחסנו להתנהגותו של החתול וציירנו את עצמנו כאשר אנו נמצאים במצב דומה.

ביום חמישי, ביקרנו בספרייה והחלפנו ספרים.

שבוע נפלא!

שלכם, רונית ואפרת

 

 

יום שישי, 28 באוקטובר 2011 

הורים יקרים שלום,

 אירוע הגיבושון יתקיים כמתוכנן מחר, יום שבת, 29.10.2011. ניפגש בצומת ספרים ליד מתחם געש בשעה 09:00. כל יתר הפרטים נשלחו במייל על ידי ועד הכיתה.

 נתראה מחר,

שלכם, רונית ואפרת

יום רביעי, 26 באוקטובר 2011

הורים יקרים שלום,

הילדים שטרם הביאו קלסר המכיל 10  ניילוניות  המחולקות לפי חודשי השנה העברית, מתבקשים להביאו לכיתה בהקדם.

שלכם,

רונית ואפרת

יום שלישי, 25 באוקטובר 2011

הורים יקרים שלום,

 מס' הודעות ותזכורות חשובות...

©      נבקשכם לסייע לילדים ולבדוק כל יום אם יש שיעורי בית. ישנם ילדים שאינם מכינים שיעורים והדבר מעכב את התקדמותם, שכן הם אינם מתרגלים בבית את החומר הנלמד. חשוב ומומלץ מאוד לחזור ולתרגל בבית את הצלילים והמילים שנלמדו.

להזכירכם, שיעורי בית שניתנים לכל ילדי הכיתה מסומנים בחוברות ובנוסף יעודכנו באתר תחת הקטגוריה של "שיעורי בית" (שיעורי בית שיינתנו לילדים בהתאם לקבוצות בהוראה דיפרנציאלית, יסומנו בחוברות).

©      ברצוננו לחזור ולומר כי אין להתקדם בחוברות באופן עצמאי!

©      לצערנו, ישנם ילדים שעדיין באים עם ציוד חסר. אנא וודאו שהחוברות והציוד הנדרש מוכנסים לתיק לאחר הכנת שיעורי הבית. ישנם מקרים בהם הילדים שוכחים את החוברות והקלמר בבית לאחר הכנת השיעורים. החוברות "מפתח הקסם" ו- "חיבור וחיסור עד 10" צריכות להיות בתיק או בתא באופן קבוע.

©      מי שטרם הביא לכיתה את חוברת חשבון "חיבור וחיסור עד 10" ו/ או שקית האביזרים, נדרש להביאם!

 וכעת למס' עדכונים...

©      בחשבון התחלנו את חוברת "חיבור וחיסור עד 10". למדנו את המושגים "שלם" ו"חלקים". אנו מייצגים את המספרים השלמים בעזרת הדסקיות ובעזרת ה"חוצץ" מפרידים את השלם לחלקים שונים. לדוגמא: את המספר 7 (השלם) ניתן להפריד לחלקים 4 ו-3, 2 ו-5, 7 ו-0  וכו'. ההפרדות לחלקים השונים הן, למעשה, הכנה לפתרון תרגילי החיבור והחיסור שיילמדו בהמשך.

©      היום ציינו את יום הולדתה של אלה ואכלנו עוגה טעימה. מזל טוב לאלה!

©      אירוע הגיבושון של כיתתנו מתוכנן ליום שבת, 29.10.2011 (תלוי במזג האוויר, הודעה תישלח). מקום המפגש בצומת ספרים ליד מתחם געש בשעה 09:00. פרטים נוספים נשלחו במייל על ידי הועד.

 

המשך שבוע נפלא,

שלכם, רונית ואפרת

יום ראשון, 23 באוקטובר 2011

הורים יקרים שלום,

החגים מאחורינו והנה אנו נכנסים סוף סוף לשגרה נוחה וללמידה רציפה. שמחנו והתרגשנו מאוד לפגוש את הילדים ולראות כי הם חזרו מהחופשה מלאי אנרגיה ורצון ללמוד ולפגוש את חבריהם לכיתה.  פתחנו את היום בשמיעת חוויות החג מפי הילדים. תודה לכל הילדים ששיתפו אותנו בחוויותיהם

בשבוע שעבר, לאחר חמש שנים וארבעה חודשים,  עצרנו כולנו את נשימתנו והתרגשנו עד דמעות עם שובו של גלעד שליט הביתה.   הילדים היו כבני שנה לערך בעת האירוע, אך נחשפו למידע זה או אחר במהלך השנים. הילדים סיפרו ושיתפו אותנו אודות הידוע להם על גלעד שליט.

בנוסף, בחשבון ערכנו היום היכרות ראשונה עם שקית האביזרים הכוללת את הפסים והדסקיות הכתומות. בעזרת הפסים והדסקיות למדנו לייצג את המספרים השונים. בהמשך שקית האביזרים תסייע לנו בפתרון תרגילי החיבור והחיסור (ילדים שטרם הביאו את השקית לכיתה – מתבקשים לעשות זאת).  בשעה טובה, סיימנו את החוברת הראשונה בחשבון "הכרת המספרים עד 10". מי שטרם סיים את העמודים האחרונים בכיתה, מתבקש לסיימם בבית.

מחר נתחיל את החוברת הבאה "חיבור וחיסור עד 10". הילדים שטרם הביאו את החוברת לכיתה, מתבקשים לא לשכוח להביאה מחר.

בשפה, המשכנו להתקדם בחוברת "מפתח הקסם". ממליצות בחום להיכנס לאתר "מפתח הקסם" של אופק – האתר פתוח לקהל הרחב ויש בו פעילויות נהדרות לרכישת הקריאה.   ofek.cet.ac.il/kesem/

חשוב מאוד לתרגל ולחזור עם הילדים על החומר הנלמד.

במידה ויש שיעורי בית, חשוב לוודא שהחוברות והחפצים הנדרשים הוכנסו חזרה לתיק.

 הספקנו היום אף לחגוג לשירה פז ולתמר ברימר יפת יום הולדת. שרנו שירי יום הולדת כהרגלנו ואכלנו עוגות שוקולד טעימות! מזל טוב לשירה ולתמר!

 שבוע נפלא לכולנו,

רונית ואפרת

 

יום חמישי, 6 באוקטובר 2011

הורים יקרים שלום,

 רגע לפני צאתנו לחופשה...

היום ציינו בכיתה את יום הולדתו של אורי איתן. שרנו שירי יום הולדת ואכלנו עוגת שוקולד טעימה. מזל טוב לאורי!

למדנו אודות משמעות חג הסוכות, מנהגי החג, ארבעת המינים ומשמעותם.

ניתנו לילדים שיעורי בית לחופשה: דפי עבודה בשפה ודף קריאה.

חשוב מאוד לחזור ולתרגל במהלך החופשה את הצלילים והמילים שנלמדו עד כה.

בחשבון יש לסיים עד עמוד 43 כולל, בחוברת "הכרת המספרים עד 10".

מומלץ לחזור על הנושאים שנלמדו: שכן קטן, שכן גדול, מס' זוגי ואי זוגי, השוואת כמויות ומספרים (>, <, =).

רב הילדים הביאו לכיתה את החוברת "חיבור וחיסור עד 10" כולל שקית האביזרים. מי שטרם הביאם, מתבקש לעשות זאת מיד עם החזרה מחופשה.

מספר הורים הפנו את תשומת לבנו לכך שהכינה נחמה קפצה לביקור אצל ילדיהם, ביקור החוזר  על עצמו למרות הטיפולים שהם מקפידים לעשות. לבקשתם, ולטובת כל הילדים, מומלץ לבדוק את ראשי הילדים ולטפל בהתאם במהלך החופשה.

 בברכת גמר חתימה טובה,

חופשה נעימה ומלאת חוויות

שלכם, רונית ואפרת

יום רביעי, 5 באוקטובר 2011

הורים יקרים שלום,

אנו נמצאים לקראת סיומה של החוברת בחשבון "הכרת המספרים עד 10", על כן הנכם מתבקשים לשלוח לכיתה את החוברת הבאה "חיבור וחיסור המספרים עד 10" ולהכניסה לתא.  כמו כן, יש לשלוח בדחיפות את שקית האביזרים הכוללת את הפסים והדסקיות.

המשך שבוע נפלא,

שלכם, רונית ואפרת

 

יום שלישי, 4 באוקטובר 2011

הורים יקרים שלום,

חופשת ראש השנה חלפה עברה לה והנה אנחנו כבר לקראת חופשת יום כיפור וסוכות.  שמחנו לראות כי הילדים חזרו מהחופשה מלאי חוויות, רצון ללמוד ולפגוש את חבריהם לכיתה.

אז מה היה לנו בימים האחרונים...

התחלנו את השבוע בחיסונים, יש לציין כי הילדים גילו בגרות  וגבורה – כל הכבוד לילדים הנהדרים!

בשפה המשכנו לתרגל את הצלילים והמילים שנלמדו. בשבועיים האחרונים התחלנו לעבוד על מיומנויות היסוד בקריאה  בהוראה דיפרנציאלית, על מנת לתת מענה אישי לכל ילדה וילד בכיתה. לפיכך עליכם להיות ערים למצב בו יהיו ימים בהם יינתנו שיעורי בית רק לחלק מהילדים בכיתה ולחלק האחר, לא.  כדי שלא תיווצר עמימות בנושא השיעורים,  יסומנו העמודים שיינתנו כשיעורי בית  בעיגול או בצורת בית.                              אנא הקדישו זמן לקריאה עם הילדים ותרגלו עימם את הצלילים והמילים שנלמדו בכיתה.                          בנושא החגים התחלנו לעסוק במנהגי יום הכיפורים ובהמשך השבוע נעסוק אף במנהגי חג הסוכות ומשמעות החג.

בחשבון , המשכנו לעסוק ולתרגל את נושא רצף המספרים 1-10, הסימנים >,<,= , השוואת כמויות ואף למדנו כיצד להבחין בין מס' זוגי לאי זוגי (במידה והצלחנו לחלק את הכמות לזוגות - המספר הוא זוגי, ובמידה ולא הצלחנו לחלק את הכמות לזוגות ונשאר פרט בודד - המספר הוא אי זוגי).

ביום שני ציינו בכיתה את יום הולדתה של מיכאלה קופר, ברכנו אותה ואכלנו עוגת יום הולדת טעימה. מזל טוב למיכאלה!

להזכירכם, חופשת יום כיפור וסוכות תתחיל ביום שישי ה- 7.10.11  ותימשך עד לתאריך 22.10.11. חוזרים ללימודים ביום א' ה-23.10.11.

בברכת גמר חתימה טובה,

שלכם, רונית ואפרת

 יום שלישי, 27 בספטמבר 2011

הורים יקרים שלום,

מס' הודעות חשובות

ü      להזכירכם, ביום א', 02.10, יתקיים חיסון. הורים המעוניינים להיות נוכחים בעת מתן החיסון, מתבקשים להגיע בשעה 08:15.

אלו מכם שטרם שלחו את פנקס החיסונים – נא לא לשכוח להביאו ביום א'.

ü      אין להתקדם בחוברות "מפתח הקסם" ו"שבילים" באופן עצמאי. במידה ויש שיעורי בית, העמודים יסומנו בעיגול.

 

משפחת א/1 היקרה,

שנה טובה ומוצלחת

שנת בריאות, שלווה ונחת

שנה של אושר ושמחה

שנת עשייה והצלחה

שנה של התחלות טובות

והרבה הפתעות נעימות .

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 25 בספטמבר 2011

הורים יקרים שלום,

והנה השנה העברית החדשה עומדת לה בפתח.

 אז מה היה לנו השבוע..

בשפה אנו ממשיכים לתרגל את הצלילים שלמדנו: מָ, ם, תָ, ת, בָּ, ב, קָ, קְ, ק, רָ, ר, אָ, א, אֲ, יָ, יְ, הָ, ה. יש לחזור ולתרגל בבית את שמות האותיות והצלילים שנלמדו בכיתה. ישנה חשיבות גדולה בכתיבה על פי שמיעה ולכן חשוב לתרגל מיומנות זו. קראנו את השיר מר תפוח וגברת דבש וסימנו בו את הצלילים שלמדנו. בעקבות השיר,  הילדים הכינו את הספר הראשון שלהם "ספר התפוחים הגדול", אשר בו ציירו וכתבו סוגים שונים של תפוחים (תפוח עץ, תפוח אדמה וכו'). הכתיבה נעשתה על פי השמיעה. חשוב לעודד כתיבה זו ולא להתעכב על תיקונים כדי לא לפגוע בחוויית הכתיבה. ניתן לראות תוצרים בתיקייה. במחברת חגים ציירנו את מנהגי החג ושרנו משירי החג. בנוסף למדנו לכתוב תאריך הכולל: יום בשבוע, תאריך עברי ותאריך לועזי.

בחשבון המשכנו לעסוק ברצף המספרים 1-10, שכן קטן ושכן גדול בצורה חווייתית באמצעות משחקים ושיתוף הילדים. למדנו על סימני ה- גדול/ קטן/ שווה.

 בגיאומטריה השווינו אורכים של שני עצמים בעזרת הרובוטים בוטי ורובי.

 לראשונה החלפנו ספרים בספריה. יש להביא את הספרים מדי יום חמישי על מנת שהילדים יוכלו להחליפם בספרים אחרים.

 בשיעור זה"ב למדנו את כללי הבטיחות בהסעות והכנו כריכה למחברת. (למי שטרם הביא, יש לשלוח מחברת 10 שורות עטופה בעטיפה שקופה/ בהירה).

 השבוע ציינו בכיתה את יום הולדתו של טל ברוש, ברכנו אותו ואכלנו עוגת שוקולד טעימה. מזל טוב לטל!

 מהיום אנחנו לוקחים אחריות ומתקשרים לילדים חסרים. לכל ילד שאינו מגיע לבית הספר, יתנדבו להתקשר 2 ילדים (בן ובת) כדי לדרוש בשלומו. אנו נכתוב לכם במחברת קשר.

 

וכעת מס' הודעות ותזכורות...

ü      ישנם ילדים שעדיין מגיעים עם ציוד חסר, אנא בדקו היטב מה צריך להביא לכל שיעור ודאגו שלא יחסר דבר.

ü      חשוב מאוד שהילדים יאכלו דבר מה בבית עוד לפני צאתם לבית הספר, שכן הם רעבים כבר בשעה הראשונה.

ü      עדיין לא כולם מסרו פנקסי חיסונים. יש לשלוח את הפנקסים בדחיפות! החיסון יתקיים מיד עם החזרה מחופשה ב- 02.10.

ü      דף קשר עם תמונות הילדים, כתובות ומספרי הטלפון חולק השבוע. זה המקום להודות לבטי, אמא של ליהי, על הסיוע בהדפסת הדפים .

ü      לא לשכוח להביא למחר, 26.09, את הכיבוד והברכות למסיבה עם החונכים.

ü      ביום ג', 27.09, יש להגיע לבית הספר בחולצה לבנה.

ü      חופשת ראש השנה בין התאריכים 28.09-01.10. חוזרים ללימודים ביום א', 02.10.

בברכת שנה טובה ומוצלחת וחג שמח,

שלכם,

רונית ואפרת

 

יום שני,  19 בספטמבר 2011

הורים יקרים שלום,

והנה עוד שבוע עבר ואנו כבר לומדים 15 ימים רצופים.

קצת ממה שהיה לנו השבוע...

בשפה המשכנו להתקדם בחוברת "מפתח הקסם", בנינו מילים חדשות מצלילים שלמדנו, למשל: מר, בת, קר, קם, קמה, במה, מה. למדנו את תפקידה של  ה' שותקת, אשר באה בסוף מילה, כאשר המילה מסתיימת בקמץ (אינה נשמעת) – קָה, בָּה, מָה, רָה. הבחנו בין זכר לנקבה: קם – קמה, הכרנו את המילית: לא. ואפילו התנסינו בקריאת קטעי קומיקס קצרים והמחזתם.

בחשבון המשכנו לתרגל את כתיבת המספרים 8-10 בצורה נכונה, מנינו עצמים של קבוצות חלקיות ולמדנו מושגים חדשים: שכן גדול ושכן קטן.

ביום חמישי, ביקרנו לראשונה בספרייה, הכרנו את דליה הספרנית שהקריאה לנו את הסיפור "מעשה בשלושה אגוזים" של לאה גולדברג. החל מיום חמישי הקרוב נחליף ספרים באופן קבוע.

ביום שישי ציינו בכיתה את יום הולדתו של מעין. הילדים ברכו אותו, שרנו שירי יום הולדת וקינחנו בעוגת שוקולד טעימה. מזל טוב למעין!

 ביום ראשון התחלנו ללמוד מדעים. הסברנו את משמעות תופעת המחזוריות וראינו כי תופעה זו מתרחשת בתחומים שונים. שרנו את השיר של חודשי השנה.

הודעות ותזכורות...

ü       מי שטרם הביא חוברת מדעים לכיתה, נא לשלוח את החוברת לכיתה.

 

ü       חשוב לציין כי גם אתם ובני משפחה נוספים מוזמנים להכין כרטיסי ברכה לכבוד השנה החדשה עבור בתכם/ בנכם ולהניחם בתיבה הכיתתית שתוצב החל ממחר, יום ג', בסמוך לחדר המורים.

 

ü       עדיין לא כל הילדים הביאו פנקסי חיסונים, נא לשלוח בדחיפות!

 

ü       ביום ג' בשעה 19:30 אירוע פתיחת שנה בחצר בית הספר. כולם מוזמנים! (פרטים לגבי הכיבוד נמסרו על ידי ועד הכיתה).

שיהיה לנו שבוע נפלא!

שלכם, רונית ואפרת.

יום חמישי, 15 בספטמבר 2011

הורים יקרים שלום,

שמחנו מאוד לראותכם שלשום באסיפת ההורים.

להלן תקציר האסיפה:

המקצועות וצוות המורות:

 איריס - רכזת החט"צ.

 מיכל - יועצת החממה + כישורי חיים.

 מחול - מורן (בגדים נוחים, נעליים שאפשר לחלוץ ולנעול בקלות).

 תיאטרון - נורית (בגדים נוחים, נעליים שאפשר לחלוץ ולנעול בקלות).

 אמנות פלסטית - תמר/ יפעת. 

 מוסיקה- אלה/ תמר (קלסר דק חצי שקוף).

 כינור- דוזיה.

 צ'לו – הילה.

 אנגלית – דבירה (חוברת).

 חינוך גופני – אייל (בגדים נוחים ונעלי התעמלות).

 גיאומטריה + מפתח הלב– שונטל (חוברת גיאומטריה + מארז אביזרים).

 חיזוק שפה + חשבון – לירון (חוברת מפתח הקסם + שבילים + מחברות אדומה וכחולה).

 מדע וטכנולוגיה- רונית (חוברת מדעים).  

 זה"ב (מחברת 10 שורות עטיפה שקופה) -  אפרת.

 שפה, חגים וחשבון – רונית ואפרת.

 שפה- חוברת מפתח הקסם 1, מחברת שפה 10 שורות אדומה.

 חשבון- חוברת שבילים "הכרת המספרים עד 10", מחברת משבצות כחולה. בהמשך נשתמש בשקית האביזרים, ניתן להביאה ולשים במגירה.

 הודעות...

ü      יום חופשי של רונית - יום שישי, יום חופשי של אפרת – יום שני.

 

ü      ש.ב. – יש לבדוק מידי יום שיעורים (העמודים מסומנים בעיגול). אנא עזרו לילדים לקחת אחריות בהכנת השיעורים והמערכת, אין להתקדם לבד בחוברות!

 

ü      קבוע בתיק: תיקייה, מחברת קשר ורודה, קלמר, אוכל, מפית ובקבוק מים. יש להקפיד על קלמר מאובזר (עפרונות מחודדים, מספריים, דבק UHU , מחדד, מחק, סרגל קטן, צבעי עפרונות, פסטל).

 

ü      יש לבדוק ולרוקן תיקייה פעמיים בשבוע.

 

ü      תלבושת אחידה – יש להקפיד על תלבושת אחידה, שיער אסוף. יום שישי תלבושת חופשית. (מומלץ לשלוח עליונית למי שקר).

 

ü      ארוחת הבוקר כוללת מפית, כריך, פרי/ ירק ובקבוק מים.

 

ü      הסעות – על כל שינוי צריך להודיע בכתב, נסיעה לחבר באישור רק לאחר החגים. במידה ובאים לקחת את הילד, יש להודיע מראש בכתב.

 

ü      מומלץ שלא להביא משחקים וחפצים יקרי ערך.

 

ü      חברי הועד המייצגים אותנו בהנהגה הבית ספרית הם: גוני דותן (אביב), מיקי עוזרי (עדן) ובטי מצר לוי (ליהי). גזבר- שגיא גרשגורן (שחר).

 

ü      חברים נוספים בהנהגה הכיתתית: אדי לנדאו (ג'ושוע) ובטינה ברימר יפת (תמר).

 

ü      ב- 20.09 תוצבנה תיבות שנות טובות. על הילדים להכין ברכות לשנה החדשה לילדים שקיבלו ברשימה (הודבקה היום במחברת קשר), רצוי מאד להכין ברכות גם לילדים נוספים. תודה גדולה למתנדבים להכנת התיבה שלנו: גוני (אביב), מיקי (עדן) ואדי (ג'ושוע).

 

ü      אל נא תשכחו את הברכות לחונכים שלנו ל-26.09. יש להכניס את הברכה למעטפה ולכתוב עליה שם.

 

ü      ב- 19.09 תתבצע בדיקת רופא וב- 02.10 יתקיים חיסון (יש לשלוח פנקסי חיסונים בדחיפות).

 

ü      ב- 20.09.11 בשעה 19:00 יתקיים אירוע פתיחת השנה. תודה למתנדבים שלנו.

     צוות הקמה: מרק (שי), ראומה ושגיא (שחר) ודוד (אורי).

     צוות פירוק: אייל (עלמה זמיר), יובל (דנדי), יקי (עדן) ונתנאל (מאור).

תודה רבה על שיתוף הפעולה,

שנה טובה ומוצלחת לכולנו.

שלכם, רונית ואפרת.

יום שני,  12 בספטמבר 2011

הורים יקרים שלום,

אנו שמחות לראות כי חלקכם כבר מתעדכנים באתר בית הספר. חשוב לציין כי, אתר הכיתה הינו המקום לקרוא על הנעשה בכיתתנו ולקבל הודעות חשובות. מומלץ להיכנס לאתר ולהתעדכן פעמיים בשבוע.

עשרה ימי לימוד חלפו עברו להם ואנו מתחילים להיכנס לשגרת לימודים.

קצת ממה שהיה לנו השבוע...

בשפה התקדמנו בחוברת "מפתח הקסם", למדנו צלילים נוספים: בָּ, בּ, רָ, ר , קָ, ק ואת המילים והצירופים ברק, תמר, רם, מר, מקק, רק ועוד.

 הקשבנו בסקרנות לסיפור "דובי יומבו", הדובי שלא רצה ללכת לבית הספר, והבנו את החשיבות בידיעת קרוא וכתוב.

 בחשבון התחלנו את חוברת "הכרת המספרים עד 10". ספרנו עד 10 קדימה ואחורה ובקפיצות של 2. למדנו את המושגים חד ספרתי ו-דו ספרתי, תרגלנו את כתיבת המספרים 0-7 בצורה נכונה והתאמנו מספר לכמות.

 ילדי הכיתה חולקו לשתי קבוצות ונחשפו לעולם האמנויות: מחול, תיאטרון, מוסיקה ואמנות פלסטית.

 וכעת למספר הודעות והבהרות

v     לתשומת ליבכם, במידה והילדים מסיימים את המשימות שניתנו בכיתה, הם משאירים את הציוד (החוברות והמחברות) במגירה.

החוברות יוכנסו לתיק, כאשר ניתנים שיעורי בית או כאשר לא סיימו את המשימות בכיתה.

 

v     מערכת שעות זמנית עודכנה באתר, נא להתעדכן (תחולק גם באסיפת ההורים).

 

v     יש לשלוח את חוברת גיאומטריה, חוברת מדעים  וחוברת אנגלית לכיתה.

 

v     במידה ואתם מגיעים לאסוף את ילדכם בסוף יום הלימודים, חשוב מאוד לעדכן אותנו מראש (רצוי בכתב) על מנת שלא ליצור מצב של חוסר וודאות ואי שקט אצל הילד.

 

v     בהזדמנות זו, ברצוננו להודות לענת לזרוביץ, מחנכת כיתה ו1 ותלמידיה המסורים שדואגים ומלווים את הילדים המתוקים שלנו להסעות.

 

v     תודה גדולה למשפחת ברימר יפת על הספרים ששלחה לנו לספריית הכיתה. נשמח לקבל ספרים ומשחקים ראויים נוספים.

 

תזכורת חשובה

 

מחר, 13.09.2011, תתקיים אסיפת הורים כללית בכיתה

בשעה 19:00. נא לדייק!

 

 

שיהיה לנו שבוע נפלא,

מצפות לראותכם באסיפת ההורים,

 

שלכם,

רונית ואפרת

יום ראשון, 5 בספטמבר 2011

הורים ותלמידים יקרים שלום,

הנה הימים הראשונים בכיתה א' כבר מאחורינו.

ימים מיוחדים שהיו מלווים בהתרגשות רבה , שמחה והתאקלמות.

 אנו מאחלות לכם אפרוחים קטנטנים,

שלבית הספר תגיעו עם חיוך על הפנים

שתפרחו ותצליחו בדרככם החדשה

שתהיה זו שנה גדושה בחוויות ויצירה

שתהיה זו שנה טובה באמת

שנדע לאהוב, לקבל ולתת

שתזכו להכיר חברים חדשים

ותלמדו דברים חדשים ומעניינים

 

וקצת ממה שהיה לנו...

למדנו את כללי הכיתה ואת החשיבות של ציות לחוקים. התחלנו להכיר את החברים החדשים בכיתה תוך שימוש במשחקי היכרות ואותיות ה-א"ב, וכמובן התחלנו בקריאת מילים בודדות וצלילים. למדנו כבר את המילה "תמר" והצלילים  תָ/תַ/ת, ואף הספקנו לפגוש את החונכים שלנו מכיתה ו'. במהלך השנה נערוך פעילויות ומפגשים משותפים. החונכים אף ילווו את הילדים להסעות בתקופה הראשונה.

 וכעת מס' הודעות חשובות:

ü      ארוחת הבוקר צריכה לכלול מפית (מבד או חד פעמית), כריך, פרי/ ירק ובקבוק מים. יש להימנע מלשלוח מארזי קורנפלקס עם חלב, אקטימל וכדו'.

ü      יש לשלוח בקבוק מים בלבד ולא מיצים/ מים ממותקים.

ü      יש לשלוח חבילת מגבונים.

ü      תלבושת – על התלמידים להגיע בתלבושת אחידה במהלך ימי השבוע למעט יום שישי, בו ניתן להגיע בלבוש חופשי.  יש להקפיד על שיער אסוף.

             חל איסור על נעילת כפכפים.

ü      לעיתים קר בכיתה מהמזגנים, ולכן מומלץ להביא עליונית. לא לשכוח לרשום עליה שם וכיתה (ניתן להשאיר בתא).

ü      יש להדביק מדבקה עם שם הילד על כל הציוד.

ü      כל ילד קיבל תא. ניתן להשאיר בו את הציוד.

ü      החל מיום א', 04.09.11, מערכת שעות כרגיל, מסיימים בשעה 13:30 ויוצאים באופן מסודר להסעות. ילדי המועדונית נשארים עד השעה 15:15.

ü      ביום ג', 13.09.11, תתקיים אסיפת הורים כללית בכיתה בשעה 19:00.

 תזכורות:

מה בתיק? (ניתן להשאיר בתא במידה ואין שיעורים)

ü      חוברת "מפתח הקסם 1".

ü      חוברת שבילים – "הכרת המספרים עד 10".

ü      חוברת מדעים.

ü      קלסר חצי שקוף לשיעור מוסיקה.

ü      לוח מחיק + טושים מחיקים ומחק.

ü      מחברת שפה, 10 שורות, עטופה באדום.

ü      מחברת חגים, 10 שורות, עטופה בלבן.

ü      מחברת חשבון, משבצות, עטופה בכחול.

ü      מחברת קשר, עטופה בורוד (קבוע בתיק).

ü      תיקייה (קבוע בתיק).

ü      קלמר מאובזר (קבוע בתיק).

ü      אוכל + מפית + בקבוק מים (קבוע בתיק).

 

אנו מאחלות לאפרוחים הקטנטנים ולכם ההורים,

שנה פורייה ומוצלחת, שנה מלאה בעשייה, חוויות ושיתוף פעולה.

 שלכם,

רונית ואפרת

 

רחוב לויד ג'ורג' 2, תל-אביב. ת.ד. 14141, מיקוד: 61141. טלפון: 03-5603110, פקס: 03-5661371